Новини

Парламент підтримав мораторій на підвищення тарифів на газ і тепло під час війни

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект № 7427, згідно з яким тарифи на газ і тепло для українців не зростатимуть під час війни.

Про це повідомила прес-служба Мінрегіону.

Законопроектом, як вказано, запроваджується мораторій на підвищення цін і тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення.

Законопроект встановлює тимчасову заборону постачальнику природного газу примусово стягувати заборгованість зі споживачів – зокрема, включати цю заборгованість у рахунок на оплату, подавати судові позови, проводити стягнення цієї заборгованості у примусовому порядку, вчиняти заходи з припинення газопостачання у зв’язку з наявністю цієї заборгованості тощо.

Разом із тим, передбачено компенсації збитків і втрат для суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання. Вони покриватимуться із держбюджету.

Фінансувати витрати, що виникнуть внаслідок введення мораторію, планується за рахунок збільшення видатків спеціального фонду Державного бюджету на 264,3 млрд грн.

Передбачається, що забезпечення цих видатків пропонується здійснити за рахунок:

  • додаткових надходжень від сплати дивідендів, які нараховуються на акції «Нафтогазу», що належать державі (64.4 млрд грн);
  • додаткових надходжень від сплати авансового платежу з податку на прибуток при виплаті цих дивідендів (11,6 млрд грн);
  • надходжень донорської та іншої міжнародної допомоги, що надається з метою фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання у період воєнного стану та подальшого відновлення (188,3 млрд грн).
Схожі статті