Новини

ОСББ можуть допомогти тимчасовим переселенцям знайти житло разом із сервісом dopomagai.org

Чимало українських ОСББ та управителів зараз активно допомагає збройним силам України та тимчасовим переселенцям. Активісти сортують гуманітарні вантажі, збирають кошти для армії. Але є іще одна надзвичайно важлива ініціатива, до якої об’єднання співвласників та управителі могли би активніше долучатися. 

Йдеться про допомогу в пошуку тимчасового житла для переселенців. Адже ОСББ мають можливість безпосередньо звертатися з такими пропозиціями до співвласників, а також популярні інформаційні ресурси для поширення інформації – будинкові чати, групи в соціальних мережах абощо. Іще одна нагода допомогти – розповісти своїм співвласникам про можливість запропонувати їхнє житло тим, хто його найбільше потребує, вивісивши на інформаційних дошках оголошення про волонтерську ініціативу, що допомагає переселенцям.

Ця ініціатива – Shelter.dopomagai.org — українська платформа, де можна знайти помешкання як для ночівлі, так і для перебування на період війни. Майданчик створений на волонтерських засадах координаційною ініціативою dopomagai.org, що допомагає українцям подолати гуманітарну кризу та наслідки жорстокого вторгнення російської федерації. Управбуд нещодавно провів стрім із один із співзасновників цієї ініціативи Андрієм Таганським. 

Зараз на платформі понад 650 вільних актуальних помешкань в Україні. Небайдужі українці надають прихисток та безплатне житло у власних оселях. Команда shelter.dopomagai.org з партнерами щоденно моніторять актуальність оголошень — це відбувається за допомогою смс-повідомлень власникам та постійній роботі колцентру.

Ольга з Кривого Рогу з сім’єю вони евакуювались до Львова. “Ми виїхали з рідного міста рано вранці. Але через завантаженість доріг ми пізно ввечері дістались тільки Вінниці, тому довелось ще у дорозі шукати варіанти для ночівлі на онлайн-платформах. На жаль, на багатьох оголошення були неактуальні або просто не могли додзвонитися до власників. У списку в одному медіа була й платформа від “Допомагай”, де нам вдалось домовитися про ночівлю. Те ж саме було й у Хмельницькому, де ми шукали житло на другий день нашої дороги”, — розповіла Ольга.

Муніципалітети міст та сіл підготували прихистки для тимчасово переміщених осіб у школах, університетах, спортзалах, влаштувавши спальні місця у великих кімнатах муніципальних приміщень. Це велика допомога, особливо для тих, хто планує подальший шлях закордон. Однак команда проєкту розуміє, що люди не можуть там мешкати місяцями. Тому на онлайн-платформі можна знайти власників будинків, квартир чи тих, хто готовий поділитися кімнатою, на довгий термін. 

“Ми хочемо закликати ОСББ та мешканців західної та центральної України додавати оголошення про місця, де українці з різних міст та селищ сходу, центру, півночі чи півдня України зможуть знайти проживання та перечекати до нашої перемоги. Наша згуртованість та взаємодопомога вже надихає багато людей як всередині країни, так і за її межами”, — закликав Андрій Таганський.

Реєстрація дуже проста — переходите за посиланням https://shelter.dopomagai.org/become-a-host, заповнюєте інформацію про житло, після чого воно з’являється на сайті. Далі з вами вже можуть контактувати шукачі помешкання. Команда проєкту береже ваш спокій — як тільки ви поселите людей, одразу деактивують оголошення, щоб не продовжували телефонувати гості. Зараз команда працює над пам’яткою для надавачів помешкання та пошукачів, аби для двох сторін розміщення було безпечним, наскільки це зараз можливо. З будь-яких питань можете звертатися за телефоном гарячої лінії 0 800 332 238. Оператори допоможуть з рішенням.

Схожі статті