Новини

Модернізація українських міст буде поєднана з програмою енергомодернізації житла – Зеленський

У своєму відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що відновлення житла українців розділять на три етапи і житлом забезпечать усіх постраждалих від війни, а також військовослужбовців і тих, хто роками стояв у черзі на власне житло. Про це повідомляє Економічна правда.

“Ще минулого року я ставив завдання уряду – зробити все, щоб цьогоріч можна було забезпечити житлом усіх ветеранів, які стояли в черзі. Далі ми планували перейти до забезпечення житлом усіх наших військових. А зараз ми фактично розширюємо те минулорічне завдання на масштаб усієї держави й деталізуємо його так, щоб це було справжньою модернізацією українських міст і українських громад. А ще поєднуємо це з програмою енергомодернізації житла. Як результат – буде кілька етапів”, – заявив Володимир Зеленський.

Він пояснив, що на першому етапі мають бути забезпечені тимчасовим житлом усі переселенці, чиї оселі були зруйновані війною.  Ті, чий дім зруйнований війною. На другому етапі має бути відновлене житло, яке окупанти намагалися знищити.

А на третьому етапі забезпечуємо житлом усіх тих, хто захищав чи захищає зараз державу, хто працював чи працює в інтересах суспільства, а власного житла так і не має”, – зазначив Володимир Зеленський.

Він додав, що “всі, чиє житло зруйнували окупанти, і всі, хто довгі роки стояв у черзі. Увесь наш народ, який заслуговує на життя в сучасному середовищі. Щоб реалізувати цей проект, ми вже залучаємо провідних архітекторів, увесь потенціал держави та міжнародну підтримку. Додамо участь компаній, держав-партнерів, міжнародних донорів”.

Президент наголосив, що зараз – історичний момент, коли українці можуть раз і назавжди вирішити проблеми застарілого середовища життя: “Можемо зробити якісне міське планування там, де його не було. Можемо врахувати реальні транспортні потоки. Гарантувати енергозбереження, екологічність матеріалів, інклюзивність”.

Схожі статті