У 2021 році Асоціація менеджерів та управителів житлової нерухомості (АМУЖН) розширила свої напрямки роботи і стала власником медіа-платформи Управбуд.Інфо, яка тепер є ключовим інформаційним ресурсом організації.
Завдяки приєднанню медіа-платформи Управбуд.Інфо АМУЖН стає лідером думок серед управителів, оскільки цей ресурс довів свою цінність та впливовість у сфері управління житлом.
АМУЖН відкрита до пропозицій співпраці від партнерів та експертів, які готові надати підтримку розбудові ринку управління та енергоефективності в багатоквартирному секторі.
Що таке Управбуд.Інфо?
Управбуд.Інфо – важливий ресурс для тих, хто хоче бути в курсі останніх новин та експертних думок у сфері професійного управління багатоквартирним будинком (БКБ).
Медіа-платформа Управбуд включає сайт upravbud.info, сторінку у Facebook, Youtube і Telegram канали, а також збірку лонгрідів на платформі Tilda.
Читачами Управбуду є як фахівці, так і співвласники багатоквартирних будинків з усієї України, охоплення яких сягає 2 млн унікальних користувачів на рік (охоплення дописів на сторінці Facebook, дані за 2020 рік). Серед фахової аудиторії ресурсу переважають управителі та менеджери житлової нерухомості, голови та члени правлінь ОСББ, енергоаудитори, проєктні менеджери, представники приватних та муніципальних управляючих компаній, фахівці центральних та місцевих органів влади, представники місцевого самоврядування.
На сторінці медіа-платформи у Facebook, на яку нині підписано близько 9000 користувачів, за час проєкту було опубліковано понад 2000 постів, присвячених темам управління житлом, діяльності ОСББ та енергоефективності. Про високу актуальність цієї інформації свідчить висока активність читачів Управбуду, адже загальне охоплення публікацій складає понад 4 мільйони переглядів у Facebook, а загальне охоплення відео, вміщених на YouTube-сторінці Управбуд, сягає 1,6 млн переглядів.
Ресурс особливо цінний для тих, хто хоче розвивати власну справу в сфері управління житлом. Рубрика сайту Управбуд “Управління як бізнес” стала джерелом безкоштовних знань та порад експертів з юридичних, фінансових, кадрових, маркетингових та інших питань. Практична спрямованість матеріалів допомагає управителям розвивати свої компетенції та їхню спроможність розширювати послуги управління та тримати високі стандарти якості послуг.
Сторінки у соціальних мережах Управбуд.Інфо стали майданчиком для експертних дискусій, поширення історій успіху управителів та професійного спілкування у середовищі управителів та голів правлінь ОСББ. Управбуд регулярно проводить онлайн інтерв’ю у прямому ефірі з різноплановими експертами – юристами, комунікаційниками, психологами, управителями або досвідченими головами правлінь кількох ОСББ. Це дає можливість поспілкуватися чи поставити запитання колегам та визнаним експертам цієї сфери. Всього з квітня 2020 року було проведено понад 40 таких інтерв’ю.
Управбуд.Інфо сприяє розвитку конкурентного ринку управління та впровадження житлової реформи
Історія створення Управбуд.Інфо тісно пов’язана з впровадженням житлової реформи.
Нагадаємо, що останніми роками відбулися революційні зміни для всіх учасників сфери управління багатоквартирними будинками. Потреба в реформуванні ЖКГ була на часі вже давно, адже зношеність вторинного житлового фонду посилюється, а ефективність роботи незацікавлених в його реновації ЖЕКів падала. З 2015 року була прийнята низка нормативно-правових актів, які докорінно змінили відносини у цій сфері, давши старт для житлової реформи.
Впровадження житлової реформи докорінно змінило ролі в багатоквартирному будинку – відтепер відповідальність за будинок лежить на самих власниках квартир. В основі реформи лежить підхід, що ніхто не буде краще опікуватися станом будинку за людей, які є його співвласниками.
З того часу триває побудова повноцінного конкурентного ринку управителів – формування свідомого споживача житлових послуг та поява нової генерації надавачів житлових послуг – управителів та менеджерів житлової нерухомості. За новим законодавством управитель став невід’ємною ланкою у взаємовідносинах «власник квартири – підприємства, що забезпечують надання комунальних послуг». Він виконує дві основні функції: організаційну (у тому числі укладання договорів з постачальниками ЖКП) та утримання будинку (виконання експлуатаційно-ремонтних робіт).
Незважаючи на десятиріччя існування ЖЕКів в Україні, управитель – це зовсім нова і молода професія. На початку житлової реформи управителям бракувало досвіду, знань, спілкування з колегами, професійного навчання. Кожен управитель працював окремо і намагався навести лад в тих будинках, якими управляв. Однак поступово назріла потреба обмінюватися досвідом та спілкуватися з іншими професіоналами. Частина управителів накопичила досвід реалізації унікальних для України проєктів з комплексної термореновації будинків. Їхнє прагнення ділитися досвідом та навчати інших призвело до створення Асоціації управителів та менеджерів житлової нерухомості.
Паралельно в цей час започатковано діяльність медіа-платформи Управбуд.Інфо, щоб поширювати якісну інформацію про фахове управління будинками серед управителів та співвласників багатоквартирних будинків. Адже на той момент бракувало медіа ресурсів, які доносять просту, але необхідну інформацію про те, хто і як повинен управляти багатоквартирним будинком, чим саме володіють співвласники у будинках і т.і.
Для подолання інформаційних прогалин в цій сфері за підтримки Швейцарії та проєкту IFC “Енергоефективність в житловому секторів в Україні” у квітні 2019 року було створено медіа-платформу Управбуд.Інфо. Матеріали, які публікувалися Управбудом, допомогали зрозуміти житлову реформу, допомагали співвласникам подолати стереотипи навколо управителів, давали уявлення щодо прав та обов’язків споживачів та надавачів житлової послуги, щодо стандартів та підходів роботи управителів нової генерації.
Відтепер АМУЖН продовжить цю роботу та розвиватиме Управбуд, сприяючи тому, щоб на ринок прийшли ефективні управителі нового покоління та з’явилися свідомі співвласники багатоквартирних будинків.
За керування АМУЖН медіа-платформа Управбуд.Інфо продовжить поширення найкращих українських та міжнародних практик, роз’яснення законодавства, інформуватиме про сучасні підходи та технології для управління, допомагатиме розвиватися проєктним менеджерами, які в свою чергу здійснюватимуть термореновацію у зношеному житловому фонді.
Також Управбуд продовжить роботу, як інформаційний майданчик для досвідчених управителів, які ділитимуться своїм досвідом з новачками цієї сфери. Завдяки матеріалам Управбуду управителі навчаються сприймати свою роботу як бізнес, а не як хобі або волонтерство, отримують знання та навички для розробки довгострокових стратегій для будинків та планів розвитку власної справи.
Як нове медіа змінює громадську думку про управителів в Україні?
Коли Управбуд.Інфо починав свою роботу, медіа простір з питань управління практично був порожнім. Якщо би 3 роки тому ви ввели в пошуковик слово “управитель”, то не змогли би знайти нічого, крім декількох відсилок на профільне законодавство або управляючі компанії у державному реєстрі підприємств та організацій України.
За останні 3 роки ситуація вже змінилася, і не в останню чергу – завдяки діяльності Управбуда. Зокрема, Управбуд поступово змінює сприйняття професії управителя, яке зазнавало негативного впливу від асоціацій з роботою колишніх ЖЕКів. Про результати цих змін свідчить простий пошуковий запит. На запит “управитель” сьогодні можна знайти вже сотні матеріалів Управбуд.Інфо про різні аспекти професії управителя, поради та покрокові інструкції для управителів та співвласників щодо управління будинком.
Завдяки роботі Управбуду статус професії управителя поступово підвищується. Так, з матеріалів Управбуду країна дізналася про десятки історій успіху управителів, які розпочали свою кар’єру зі створення ОСББ у власному будинку, або перебуваючи у декретній відпустці, або після повернення з АТО. Сьогодні такі управителі здійснили революційні зміни для багатьох будинків, занедбаних колишніми ЖЕКами.
Управбуд поступово змінював і, за підтримки АМУЖН, продовжить змінювати інформаційний простір у середовищі співвласників, управителів, органів влади, муніципалітетів для сприяння розвитку ринку управління.
Чому Управбуд.Інфо унікальний та чим відмінний від інших ресурсів?
В Україні є декілька ресурсів, які висвітлюють питання роботи житлово-комунального господарства, енергоефективності у житловому секторі та управління житлом. Однак станом на 2018 рік був відсутній медіа-ресурс, присвячений передовсім темі управління житлом з точки зору розвитку власної справи в цій сфері, розширення бізнесу, взаємодії з ОСББ, довгострокового планування енергоефективних заходів та зв’язків з муніципалітетами. Саме цим ресурсом стала медіа-платформа Управбуд.Інфо.
Бібліотека корисних матеріалів
Управбуд акумулював значну кількість безкоштовних корисних матеріалів та слугує спеціалізованою онлайн бібліотекою для управителів та інших фахівців. З моменту заснування на сайті Управбуду було опубліковано понад 100 спеціалізованих ексклюзивних статей, інтерв’ю, історій успіху, інфографік тощо та понад 200 матеріалів іншого роду – новин, анонсів, корисних матеріалів тощо.
Всі охочі можуть безкоштовно завантажити цілу низку методичних матеріалів, деякі з них ексклюзивні. Наприклад, такими є посібник “Управління багатоквартирними будинками: перспективи нової професії та власної справи для жінок, що перебувають у відпустці з догляду за дитиною” та посібник “Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку: змініть свій дім на краще”.
Управбуд відіграє значну роль в інформуванні управителів та співвласників щодо заходів боротьби з пандемією covid-19. Ресурс одним з перших почав публікувати спеціалізовані матеріали на цю тему, кількість яких сьогодні перевищила 50 публікацій. Іншими спецпроєктами Управбуду стали серії матеріалів про побудову взаєморозуміння з боржниками у багатоквартирному будинку, поради з підбору персоналу для управляючої компанії, модернізацію системи опалення, реновації прибудинкової території та багато інших.
На додачу до безкоштовних матеріалів Управбуд.Інфо, АМУЖН налагодила роботу спеціалізованого Навчально-консультаційного центру, експерти центру надають консультаційні, освітні послуги, в тому числі фахове стажування. Робота НКЦ має на меті покращення професійного рівня менеджерів та управителів багатоквартирних будинків, проєктних менеджерів, експертів з питань ефективного управління та енергомодернізації БКБ і дотичних сфер.
Безкоштовні онлайн навчальні програми
Ще однією перевагою Управбуду є безкоштовні програми для підвищення кваліфікації управителів та голів правлінь ОСББ, які прагнуть професійно розвиватися та заснувати власну справу. Ці безкоштовні відео-курси будуть цікаві також і співвласникам.
Навчальний курс “Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має ним управляти”
Навчальний курс “Як обрати управителя багатоквартирного будинку”
У вересні 2021 року буде опубліковано новий вичерпний курс, який детально подає фах управителя житлом з точки зору бізнесу. У відкритому доступі буде 10 відео з курсу, 40 відео буде ексклюзивно доступне для членів АМУЖН. Приєднання до членів АМУЖН має й інші безумовні переваги для управителів, у чому постійно переконуються близько 60 дійсних членів Асоціації.
Медіа-платформа Управбуд.Інфо відкрита до співпраці
АМУЖН приймає заявки щодо розміщення матеріалів на теми, що стосуються впровадження житлової реформи, розвитку ринку управління та термомодернізації багатоквартирних будинків.
Редакція готова розглянути можливість розміщення* авторських статей, матеріалів, інтерв’ю, досліджень, анонсів або новин. Пропозиції можна надсилати на адресу info@upravbud.info.
* Редакція залишає за собою право відмовити у розміщенні будь-яких матеріалів.
Леся Борода, Богдан Горобчук,
редактори Управбуду