Новини

Комуналка під час війни: як, кому й коли передавати показники лічильника газу

Хоча пеня під час воєнного стану за несплату комірного не нараховується, тих українців, які мають можливість сплачувати за надані послуги, влада просить не зволікати з оплатою. Таким чином ви підтримаєте працівників житлово-комунального господарства та енергетиків, а також роботу всієї інфраструктури, яка забезпечує людей світлом, газом, водою та іншими послугами.

Крім того, після закінчення війни потрібно буде в повному обсязі буде оплатити надані послуги, зокрема з розподілу та постачання газу.

Також бажано не забувати вчасно передавати показники лічильника. Щоб облгаз не нараховував планові показники, які розраховуються на основі середньорічного споживання, і можуть бути більшими за фактичне споживання. Якщо споживання газу взагалі не було, тоді краще передати ті ж самі показники, що й минулого місяця.

Видання ГазПравда нагадує основні поради та правила передачі показників лічильників газу.

Як передати показники лічильника в період дії воєнного стану?

Якщо фактичний офіс чи приміщення оператора ГРМ (облгазу) постраждали внаслідок бойових дій, але при цьому працюють канали оператора для передання показників (чатботи, електрона скринька, особистий кабінет тощо), потрібно й надалі передавати показники оператору ГРМ у зручний для споживача спосіб.

Коли передавати показники?

Щоб нарахування в платіжках були коректними, передавати показники потрібно щомісяця з 1 по 5 число.

Куди та кому передавати показники?

Передавати показники лічильника потрібно, як і раніше, вашому облгазу. Це саме ті компанії, працівники яких періодично приходять до вас знімати дані лічильника, перевіряти стан газового обладнання тощо. Облгази збирають показники лічильників через власні канали зв’язку.

Про всі можливі способи передачі показників лічильника можна ознайомитись тут.

Схожі статті