Новини

Кабмін підтримав законопроєкт, спрямований на поліпшення умов проживання осіб з інвалідністю

17 червня  Кабінет Міністрів України підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю», розроблений Мінрегіоном на виконання Плану організації підготовки проєктів актів, необхідних для забезпечення реалізації Указу Президента України «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю» від  12.02.2016 № 553.

Метою проєкту закону є визначення механізму заміни житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю в разі його невідповідності потребам таких осіб та неможливості його пристосування до потреб осіб з інвалідністю.

Законопроєктом пропонується передбачити норму, де заміна житла (житлових приміщень) особи з інвалідністю здійснюватиметься органами місцевого самоврядування шляхом обміну житла (жилого приміщення), займаного на умовах найму, надання житла (жилого приміщення) за умови передачі займаного житла, яке перебуває у приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади.

Порядок заміни житла (жилих приміщень), в якому проживає особа з інвалідністю, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Попередньо проєкт закону було схвалено на засіданні Урядового комітету з питань національної безпеки і оборони, реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики.

«Вважаю, що проблеми осіб з інвалідністю мають вирішуватися. В цьому питанні дуже важлива підтримка на законодавчому рівні, адже люди мають отримати умови, які відповідають їх потребам. І якщо з різних причин житло осіб з інвалідністю неможливо пристосувати під більш комфортні умови, підхід треба змінити. Саме тому Мінрегіон розробив механізм, згідно з яким відбуватиметься заміна житла», – прокоментував прийняте рішення Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України.

Схожі статті