Новини

ГС «Асоціація управителів житла» наголошує на необхідності розробки державної стратегії розвитку сфери управління багатоквартирними будинками

За підсумками та результатами Практичної дискусії, що відбулася 5 листопада в рамках XV Міжнародного конгресу “Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства — 2019” представники ГС «Асоціація управителів житла» визначилися з подальшими напрямками діяльності та в чергове переконалися щодо необхідності розробки та затвердження державної стратегії розвитку сфери управління багатоквартирними будинками в сучасних реаліях, за умов збереження балансу можливостей співвласників та управителів.

Василь Ліман закликав до спільного діалогу учасників сфери управління багатоквартирними будинками та галузі ЖКГ в цілому. Адже наразі гостро стоїть наболіле і неврегульоване питання щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Головний меседж В.Лімана — ми готові до діалогу, в якому важливі конкретні дії та пропозиції, що мають здоровий глузд та чітке розуміння процесу. ГС «Асоціація управителів житла» націлена робити все можливе, щоб позицію кожної із сторін ґрунтовно проаналізували в Міністерстві розвитку громад і територій України та прийняли виважене рішення, що гарантуватиме безпечне проживання мешканцям багатоповерхівок і не перекладе тягар не властивих функцій на плечі управителів та голів правління ОСББ.

На даний час залишається незрозумілою позиція національного регулятора (НКРЕКП) з врегулювання питань договірних взаємовідносин електропостачальних компаній та управителів, а саме договір на кожен окремий будинок і власні потреби управителя, питання передоплати на закупівлю електроенергії для загально будинкових потреб. Три місяці тому міжвідомча робоча група за участі управителів, НКРЕКП, Міненерго, Міністерства розвитку громад та територій підготували і узгодили і направили до нацрегулятора редакцію спільного листа, який мав дати ґрунтовні роз’яснення учасникам процесу на згадані питання. Відповіді не дочекались. Ініціюємо нову зустріч з новим складом НКРЕКП.

Разом з тим, Василь Ліман закликав учасників Практичної дискусії та членів Асоціації активніше наголошувати про неврегульовані питання, вносити їх до плану дій Міністерства 2020- 2022 рр. і долучатися до робочих груп та круглих столів з їх врегулювання.

Схожі статті