Фахівці Технічного офісу Фонду енергоефективності разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH доповнили Альбом технічних рішень двома розділами: рекуперація та теплова ізоляція трубопроводів. Про це повідомляє прес-служба Фонду енергоефективності.
Альбом технічних рішень – це посібник для інженерів-проектувальників, що складається із трьох томів і містить опис типових технічних рішень, що враховують технічні вимоги Фонду при проектуванні енергоефективних заходів у багатоповерхівках за програмою “Енергодім”. Матеріали альбому можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/33javZA.
Наведена в Альбомі інформація також буде корисна для енергоаудиторів, які здійснюють первинну технічну оцінку будівлі, надають рекомендації по впровадженню заходів з енергоефективності та складають попередній інвестиційний план проекту.
Перші два томи містять інформацію для проектування заходів з теплоізоляції огороджувальних конструкцій будівель, а третій — інформацію про матеріали для проектування інженерних систем будівлі.
Відповідні розділи Альбому представлені у форматі (*.dwg), які можна безпосередньо використовувати при розробці графічної частини проектної документації.
Дотримання наведених у Альбомі рекомендацій дозволить підвищити рівень якості складання проектної документації, а це, у свою чергу, дозволить ОСББ-учасникам програми “Енергодім” пройти процес схвалення заявки на затвердження проекту та відшкодування витрат швидше та без доопрацювань.
Два нові томи містять інженерні рішення щодо систем вентиляції з рекуперацією теплової енергії та ізоляції трубопроводів.
Зокрема, ТОМ 3.1 “Інженерні рішення щодо систем вентиляції з рекуперацією теплової енергії” містить:
– вимоги до встановлення;
– способи встановлення;
– варіанти встановлення вентиляційних установок з рекуперацією тепла;
– настінний монтаж припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла;
– внутрішньостінний монтаж припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла;
– монтаж припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла на фасадній стіні;
– встановлення припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла в приміщенні з виходом повітропроводу за засклений балкон (лоджію);
– встановлення припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла на горищі (для малоповерхових багатоквартирних будинків);
– рекомендації до проведення розрахунків та вибору обладнання. визначення повітрообміну в приміщенні;
– приклад проведення розрахунку ефективності системи вентиляції з рекуперацією теплової енергії;
– приклад проведення розрахунку повітрообміну приміщень;
– відповідні креслення.
ТОМ 3.2: Інженерні рішення щодо ізоляції трубопроводів містить:
– вимоги нормативних документів до теплової ізоляції;
– методику проведення розрахунків товщини ізоляції у відповідності до вимог нормативних документів;
– відповідні креслення та приклад плану трасування трубопроводів в підвальному приміщенні.
Важливо! Інші вимоги нормативних документів, не наведені в Альбомі, мають відповідати чинному законодавству, що має бути підтверджено позитивним висновком/звітом експертної організації державної форми власності.
Крім зазначених томів Альбом містить:
ТОМ 1: текстова пояснювальна записка щодо архітектурно-будівельних рішень під час здійснення енергоефективних заходів у багатоповерхових будинках: містить нормативну технічну інформацію для проектування впровадження заходів з теплоізоляції зовнішніх стінових конструкцій, покриттів та перекриттів, вікон, зовнішніх дверей, облаштування балконів.
ТОМ 2: креслення вузлів облаштування огороджувальних конструкцій теплоізоляційної оболонки будівель. Креслення типових вузлів спростять підготовку проектної документації для впровадження енергоефективних заходів з утеплення огороджуючих конструкцій багатоквартирних будинків.
ТОМ 3: пояснювальна записка щодо інженерних рішень, типові схеми встановлення вузлів обліку теплової енергії та індивідуальних теплових пунктів. Цей том пропонує рішення для систем внутрішнього теплопостачання багатоповерхівок, рекомендації у якому вирішують низку проблем, серед яких, зокрема, нерівномірність внутрішньої температури в різних приміщеннях будівлі, перетопи та недотопи протягом опалювального періоду.
Всі проектні рішення мають бути максимально деталізовані, адже від цього залежить якість виконання будівельних робіт.
За додатковою інформацією – звертайтеся до регіональних радників IFC з Програми підтримки Фонду_ЕЕ: https://bit.ly/37wJodf.