Новини

Досвід ОСББ з Миколаєва: будинок ще модернізується, а платіжки вже менші на 12-15%

10 грудня відбулася заключна поїздка, організована Фондом енергоефективності для ОСББ у 2021 році. За підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні ОСББ з Херсону презентували будинок “Паркова 5-М” у Миколаєві, де частково завершений проект термореновації житла за пакетом Б “Комплексний”. Про це повідомляє прес-служба Фонду енергоефективності

Учасниками грудневого заходу у Миколаєві стали представники Фонду енергоефективності, Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Миколаївської та Херсонської міських рад, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC.

Людмила Мірошник, голова правління ОСББ “Паркова 5-М” провела для учасників екскурсію по будинку. У межах програми у цій п’ятиповерхівці, у якій розташовано 60 квартир, планується реалізувати такі заходи за пакетом Б “Комплексний”:

  • утеплення фасаду будинку;
  • заміна та утеплення трубопроводів системи опалення;
  • встановлення терморегуляторів на батареях; 
  • заміна батарей у квартирах;
  • комплекс робіт із модернізації та облаштування системи освітлення у приміщеннях загального користування будинку;
  • заміна або ремонт блоків віконних та блоків балконних дверних у квартирах;
  • утеплення і скління наявних балконів і лоджій.

“Раніше, кожен опалювальний сезон ми чекали з острахом, адже наш будинок нагадував решето. Міжпанельні шви та поверхневе покриття огороджувальних конструкцій будинку руйнувались і навіть найменший вітер видував через щілини тепло.Така ситуація спонукала нас стати учасниками програми “Енергодім”, у нашому випадку – це була єдина можливість в комплексі вирішити ряд важливих технічних проблем нашого будинку. 

Зараз роботи з утеплення стін ще не завершені, але співвласники вже відчули комфортну температуру у квартирах, навіть при при низькій температурі теплоносія у радіаторах. Більше того, ми вже відчули економію, у листопаді наші платіжки за тепло на 12-15 % нижчі, ніж у сусідніх, немодернізованих будинках аналогічного типу забудови”, – розповіла Людмила Мірошник, голова правління ОСББ “Паркова 5-м”. 

Загальна вартість проекту складає близько 7,9 млн грн, з яких 70% або понад 5,5 млн грн відшкодує Фонд енергоефективності за програмою “Енергодім”.

Очікуване скорочення викидів СО2 складає 32,1 тонн/рік, економія енергії відповідно до опису проекту – 121 тис. кВт*год/рік.

ОСББ з Херсону також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

Станом на 3 грудня 2021 року у Херсонській області зареєстровано 1282 ОСББ, з них у Херсоні – 638.

У Херсоні затверджено Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Херсонської міської територіальної громади “Енергодім” на 2021 рік, за якою ОСББ мають відшкодовуватися частина суми кредиту (10%), однак наразі програма прийнята без бюджету.

Станом на 3 грудня поточного року до Фонду надійшло 11 заявок від ОСББ із Херсонської області на участь у програмі “Енергодім”.

Схожі статті