Новини

Дорога довжиною у два роки: Фонд енергоефективності сплатить понад 3 млн гривень калуському ОСББ

Енергомодернізація України не припиняється, і це — важливе свідчення незворотних процесів відродження України. Так, нещодавно ОСББ «Січове 15», яке є учасником програми «Енергодім» від Фонду енергоефективності, отримало лист від Фонду, що підтверджує верифікацію утеплення зовнішніх стін будинку. Це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку стало першим у Калуші, яке подало заявку на участь у програмі — у травні 2020 року. Як повідомляє портал Давній Галич, раніше Фонд уже відшкодував утеплення перекриттів горища і підвалу вартістю понад 1 млн 70 тис. гривень

Комплекс робіт у будинку на вул. Січових Стрільців, 15 включав теплоізоляцію та облаштування зовнішніх стін, опалювальних та неопалювальних горищ (технічних поверхів) та дахів, плит перекриття підвалу. Усі роботи було виконано торік. Остаточна вартість робіт з комплексної енергомодернізації будинку на вул. Січових Стрільців, 15 склала близько 5 млн 967 тис. гривень. Ця сума включає і виготовлення документації.

За умовами програми «Енергодім» перших 500 ОСББ України — учасники програми — можуть отримати до 70% відшкодування від Фонду на проведення енергоаудиту, виготовлення проєктно-кошторисної документації та виконання робіт з енергомодернізації.

Раніше Фонд уже відшкодував ОСББ «Січове 15» часткову вартість енергетичного аудиту — майже 8,5 тис. гривень. У серпні-вересні минулого року Фонд двома траншами повністю відшкодував свою частку (70%) від вартості проєктно-кошторисної документації — це 54,2 тис. гривень. Уже на початку цього року Фонд відшкодував калуському ОСББ 70% вартості першого етапу робіт з енергомодернізації — утеплення перекриттів горища і підвалу. 70% склали понад 1 млн 70 тис. гривень.

А 20 травня голова ОСББ «Січове 15» Ярослав Косар на своїй сторінці у соцмережі оприлюднив копію листа Фонду енергоефективності від 19 травня, який підтверджує успішне завершення проєкту і верифікацію другого етапу робіт — з утеплення зовнішніх стін будинку. Йдеться про те, що 3 травня на своєму засіданні Фонд прийняв рішення визнати заявку ОСББ «Січове 15» такою, що відповідає вимогам програми, схвалити її та підтвердити відповідність заходів з енергоефективності другого кропу покрокової верифікації умовам заявки і програмі. Також затверджено розмір відшкодування — близько 3 млн 44 тис. гривень. Це 70% від витрат на реалізацію другого етапу утеплення.

Таким чином Фонд відшкодовує ОСББ «Січове 15» загалом близько 4 млн 177 тис. гривень.  А близько 1,8 млн гривень або 30% має бути забезпечено з інших джерел, причому щонайменше 20% (або близько 1,2 млн гривень) зобов’язані профінансувати співвласники будинку.

«Дорога довжиною у два роки… Саме  два роки тому, 20 травня 2020 року ОСББ «Січове 15» подало через Банк — партнер свою заявку до Фонду енергоефективності  для участі в програмі «Енергодім» з комплексної енергомодернізації будинку. Ми стали 90-им ОСББ в Україні, яке  за рішенням загальних зборів співвласників вирішило взятися за цю роботу.   І ось сьогодні наш проект практично завершений (залишилося дочекатися відшкодування від Фонду, міської та обласної ради).

Схожі статті