Новини

Денис Шмигаль доручив визначити єдиний документ, яким фіксуватимуть збитки за зруйноване житло

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству розвитку громад та територій якнайшвидше визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки за зруйноване рф житло українців.

Як повідомляє Телеграм-канал глави уряду, про це йшлося на одній з нарад щодо заходів із відновлення України.

«Міністерству розвитку громад та територій дано доручення в максимально стислі строки визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку й квартирі. А також спростити порядок отримання такого документа. Аби кожен був впевнений — витрати будуть відшкодовані», – зазначив Прем’єр-міністр.

За його словами, в КМУ розуміють, що українці, які повернулись у свої домівки, прагнуть максимально швидко відремонтувати пошкодження. Тому влада зосередиться на пришвидшенні фіксації збитків, аби кожен, хто робить зараз ремонт власним коштом, розумів — держава компенсує витрати, як тільки західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи.

Прем’єр додав, що гроші у першу чергу йдуть на відновлення об’єктів, які отримали незначні пошкодження та які можливо та доцільно ремонтувати вже зараз. Йдеться, зокрема, про критичні об’єкти й об’єкти соціальної інфраструктури, такі як школи та лікарні.

«Держава у співфінансуванні з місцевою владою має відновити електро-, водо-, тепло- та газопостачання, а також транспортну інфраструктуру в деокупованих регіонах. Крім того, напрацьовуємо плани швидкого відновлення громад, які можуть бути деокуповані найближчим часом», – додав Денис Шмигаль.

Схожі статті