Новини

Де не варто ховатися під час повітряної тривоги: інформація від ДСНС України

У Державній службі з надзвичайних ситуацій заявили, що панельні будинки є найнебезпечнішими під час ракетних обстрілів.

Рятувальники вважають найнебезпечнішими під час ракетних ударів панельні будинки. Найбільш захищені будівлі під час обстрілів – це монолітні. Про це заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк розповів в ефірі телемарафону.

“Найбільших руйнувань зазнають панельні будинки, оскільки вони складаються, наче карткові будиночки. Є випадки, коли під час обстрілу такого будинку люди виживали. Ці будинки, коли складаються, під ними залишається великий простір, то люди там можуть вижити”, – сказав він.

Імовірність загинути під час удару по цегляному будинку також висока: після вибуху ракети будівля розлітається на дрібні частини. Однак, якщо сховатися між двома стінами, ймовірність виживання збільшиться. Якщо людина не в епіцентрі вибуху, її може привалити або заблокувати уламками.

Представник ДСНС уточнив, що якщо ракетний удар припав на фасадну частину будинку, ймовірність вижити також підвищується за рахунок більшої кількості перегородок.

За оцінками Данилюка, найбезпечніше перебувати в монолітних будинках.

“У монолітних будинках дуже добре захищають ліфтові шахти. Вони повністю із моноліту, залізобетонні”, – сказав він.

Водночас він радить не нехтувати сигналами тривоги і спускатися в обладнані укриття, яким може служити навіть льох у сільській місцевості.

Схожі статті