Новини

Чи необхідно українцям платити за комунальні послуги під час війни: нова інформація від уряду

Уряд заборонив штрафувати українців та відключати їм комунальні послуги в разі несплати. Водночас сплата за послуги є великою підтримкою комунальних служб, які працюють зараз у надскладних обставинах.

Українці не повинні нести додатковий фінансовий тягар у здійсненні комунальних платежів. Уряд заборонив нарахування стягнення штрафів або пені та інфляційних нарахувань у разі несвоєчасної чи неповної оплати послуг.

Також заборонено припиняти надання комунпослуг у разі повної або часткової несплати. Про це повідомив міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов.

“Постанова ухвалена, щоб захистити інтереси людей в період воєнного стану, і стосується усіх комунальних послуг без винятку. Водночас сплата за послуги є великою підтримкою комунальних служб, які працюють зараз у надскладних обставинах та потребують ресурсів”, – зазначив він.

При цьому, Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України, коментуючи чутки про анулювання сплати комунальних платежів, банківських кредитів та послуг мобільного зв’язку під час російського вторгнення, іще вчора пояснив, що військовий стан не звільняє громадян від сплати “комуналки”, проте пеня та штрафи не нараховуються.

“У мережі ходять чутки про нібито гарантоване державою анулювання сплат комунальних платежів, банківських кредитів та послуг мобільного зв’язку під час війни з російськими окупантами. Проте військовий стан не звільняє громадян від плати за комуналку, проте пеня та штрафи не нараховуються”, – йдеться у повідомленні.

Водночас голова Асоціації ОСББ Чернівців Антоніна Ясінська коментує:  “Всі двірники, прибиральниці, електрики, сантехніки, бухгалтери працюють в штатному режимі. Зняття показників і нарахування проводяться вчасно. Платіжна дисципліна співвласників забезпечується у штатному режимі, звісно з урахуванням особистих обставин власників”.

Схожі статті