Практичні поради

Оновлена брошура “Енергодім: найважливіше про Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків Фонду енергоефективності”

Пропонуємо вашій увазі брошуру “Енергодім: найважливіше про Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків Фонду енергоефективності”, оновлену із урахуванням змін до процедур Фонду енергоефективності, запроваджених новою редакцією Програми 16 квітня 2020 року. Завантажити її можна за посиланням: Енергодім: найважливіше про Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків Фонду енергоефективності

Брошура в доступній формі, із широким залученням інфографіки описує принципи реалізації Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” ДУ”Фонд енергоефективності”. Ця Програма визначає умови та порядок надання Фондом грантів об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для часткового відшкодування витрат, пов’язаних зі здійсненням заходів з енергоефективності.

Нагадаємо, 16 квітня 2020 року відбулось чергове засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності, під час якого було затверджено зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  “Енергодім”.

Відповідно до нової редакції Програми відбудуться суттєві зміни в грантовій політиці та процедурах Програми “Енергодім” для зменшення фінансового навантаження на ОСББ. Зокрема, передбачено:

  • тимчасове введення положень, що передбачають виплату частини гранту на підставі акту виконаних робіт й сплати бенефіціаром обов’язкового внеску – не вичікуючи повного розрахунку ОСББ з підрядниками. Така норма буде поширена на ОСББ, що уже подали заявки та подадуть заявки на участь у 2020 році. Згодом, якщо застосування таких нововведень буде успішною, ці положення можуть бути введені в Програму на постійній основі;
  • поетапну виплату третьої частини гранту/покрокову верифікацію. Ці зміни дозволяють ОСББ звернутися до Фонду не більше трьох разів для відшкодування витрат на будівельно-монтажні роботи та інші затрати, які відносяться до третього траншу.

 

Схожі статті