Навчальний курс “Як обрати управителя багатоквартирного будинку” – це 6 максимально корисних безкоштовних лекцій, які допоможуть вам, як співвласникам багатоквартирного будинку, навести в ньому лад та забезпечити його якісне обслуговування.
Якщо компанія, яка утримує ваш будинок, бездіяльна, ви не задоволені послугами, стан будинку погіршується, – час змінити її на проактивних фахівців та ефективно контролювати їхню роботу. Про те, як це зробити – йдеться в пропонованому курсі.
Він призначений для співвласників багатоквартирних будинків та представників ОСББ, а також управителів, які хочуть поглибити свої знання в цій сфері та отримати корисні поради. Курс буде цікавим для всіх, хто бажає дізнатися більше про діяльність управителя, особливості цього статусу, а також отримати покрокову інструкцію залучення управителя для багатоквартирного будинку.
Ви можете просто зараз переглянути всі відео поспіль на YouTube у форматі плейлиста.
З цього навчального курсу ви дізнаєтеся:
- хто такий управитель та чим він відрізняється від ЖЕКу “старого зразка”;
- які вимоги встановлені до статусу управителя, які послуги він надає та як має діяти під час надання послуг;
- як залучити управителя для багатоквартирного будинку;
- як діяти, щоб збори співвласників пройшли швидко та успішно;
- як укласти договір з управителем та контролювати його виконання;
- як дотримуватися всіх вимог законодавства при зміні управителя та розірванні договору.
Лекція 1. Важливі поняття у сфері управління багатоквартирними будинками
Близько половини українців живе в багатоквартирних будинках. Великі вони чи малі, старі чи новобудови, усі об’єднує спільна риса – будинки потребують якісного утримання. Не у всіх будинках є готовність створювати ОСББ та організовувати утримання будинку власними силами. В таких випадках на допомогу може прийти професійний управитель, якого варто залучити співвласникам.
Ця відео-лекція розкриває зміст усіх найважливіших понять, пов’язаних із управлінням багатоквартирними будинками, а саме:
– Що таке багатоквартирний будинок та з чого він складається?
– Хто такий співвласник будинку?
– Що таке житлово-комунальні послуги?
Це відео буде корисним для усіх мешканців та співвласників багатоквартирних будинків, а також тих осіб та організацій, які надають послуги з утримання або управління будинком.
Завантажуйте додаткові матеріали до цієї лекції: https://is.gd/9BgFCm
Лекція 2. Чим сучасний управитель відрізняється від ЖЕКу “старого зразка”
Замучила бездіяльність компанії, що обслуговує ваш будинок протягом останніх років? Бажаєте залучити фахового управителя, який наведе лад в будинку? Цікавитесь, в чому буде принципова різниця у взаємовідносинах з ним?
З цього відео ви дізнаєтесь:
– Хто такий управитель?
– Як управитель може з‘явитися у будинку?
– Чим управитель відрізняється від ЖЕКу “старого зразка”?
Це відео буде корисним для співвласників усіх багатоквартирних будинків. Навіть якщо у вас створено ОСББ, але немає спроможності утримувати будинок самозабезпеченням, варто дізнатися про можливості залучення управителя для вашого будинку.
Завантажуйте додаткові матеріали до цієї лекції: https://is.gd/C858S2
Лекція 3. Як обрати управителя багатоквартирного будинку: покрокова інструкція
Отже, змінити вашу бездіяльну утримуючу компанію в багатоквартиному будинку – цілком реально. І на ринку є фахівці, які пропонують якісні послуги. Справа тепер – за дотриманням всіх вимог закону при обранні нового фахового управителя. Як правильно організувати, провести та оформити результати зборів співвласників вашого багатоквартирного будинку, – відповіді на ці питання ви отримаєте із цього експертного відео.
Зокрема, ви дізнаєтеся:
– Які етапи скликання та проведення зборів співвласників передбачені Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”?
– Які підводні камені існують у процесі скликання та проведення зборів співвласників?
– Скільки голосів необхідно набрати для прийняття рішень щодо визначення управителя на зборах співвласників?
– Як оформити результати голосування на зборах співвласників?
– Чи потрібно повідомляти співвласників або інших осіб про прийняті на зборах рішення?
Це відео буде корисним для всіх співвласників та управителів, які планують проведення зборів співвласників для визначення управителя. Переглянувши це відео та навчальні матеріали ви отримаєте покрокову інструкцію прийняття рішення для обрання управителя багатоквартирного будинку.
Завантажуйте додаткові матеріали до цієї лекції: https://is.gd/ucDQpJ
Лекція 4. Як ефективно організувати та провести збори співвласників: практичні поради
Проведення зборів співвласників у багатоквартирному будинку – справа не проста. Ми підготували для вас основні практичні поради як підготуватися до зборів та провести їх у якнайефективнішому форматі.
З цього відео ви дізнаєтесь:
– Як підготуватися до зборів співвласників та провести їх максимально ефективно;
– Як проводити інформаційну роботу з сусідами та чому вона взагалі потрібна;
– Що необхідно підготувати за декілька днів та годин до зборів співвласників, щоб уникнути непорозумінь.
Це відео буде корисним для всіх, хто хоче отримати практичні поради щодо проведення зборів співвласників та підготуватися до них.
Завантажуйте додаткові матеріали до цієї лекції: https://is.gd/KGY76J
Лекція 5. Особливості підписання, виконання та розірвання договору з управителем
– Як правильно укласти договір з управителем багатоквартирного будинку?
– Яким чином внести в нього зміни?
– А як розірвати цей договір у випадку виникнення такої потреби без шкоди для співвласників?
Відповіді на всі ці питання ви знайдете у цій відео-лекції. Вона буде корисною для співвласників багатоквартирних будинків, які планують залучити управителя для свого будинку. Також лекція містить практичні рекомендації і для управителів, які хочуть взяти будинок в управління та представників усіх установ і організацій, які надають консультації співвласникам багатоквартирних будинків щодо управління їхнім будинком.
Завантажуйте додаткові матеріали до цієї лекції: https://is.gd/z1MAwG
Лекція 6. Як співпрацювати з управителями будинкам, у яких створено ОСББ
Будинки у яких створено ОСББ також можуть залучити управителя та укласти з ним договір. При цьому ОСББ передають управителю всі або частину функцій з управління своїм будинком. Як показує практика, така співпраця дуже часто йде на користь будинкам, надаючи їм нового імпульсу для розвитку.
З цього відео ви дізнаєтеся:
– Якою може бути співпраця між ОСББ та управляючими компаніями
– В чому різниця між загальними зборами ОСББ та зборами співвласників у “неорганізованих” будинках (там, де немає ОСББ).
Це відео буде корисним:
– співвласникам багатоквартирних будинків та ОСББ, які розглядають можливість залучення управителя;
– управителям, які хочуть співпрацювати зі співвласниками будинків, де створено ОСББ;
– представникам органів місцевого самоврядування, які часто відповідають на запитання щодо управління будинками.
Завантажуйте додаткові матеріали до цієї лекції: https://is.gd/gp19ZG
Навчальний курс підготовлено в межах проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», що впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.
Лекторкою навчального курсу є юристка з питань управління житлом Марія Осипчук.
Висновки, тлумачення й підсумки, озвучені в межах цього навчального курсу та у супровідних матеріалах до нього, жодним чином не відтворюють поглядів IFC, Групи Світового банку чи Швейцарської Конфедерації. Цей навчальний курс є інформаційним та не замінює консультації радника з правових питань або фахівця іншого профілю. На IFC, Групу Світового банку чи Швейцарську Конфедерацію не може бути покладена жодна відповідальність за будь-які збитки, втрати, заподіяну шкоду, боргові зобов’язання та/або будь-які інші можливі наслідки, що виникли через опублікування або використання інформації, озвученої в цьому навчальному курсі. Виключно користувач несе відповідальність і ризики, пов’язані з його використанням.
Зміст навчального курсу захищено авторським правом. Уся інформація та матеріали, використані для підготовки цього навчального курсу, є власністю IFC.
Викладена в межах навчального курсу інформація призначена для загального користування. Навчальний курс розповсюджується за умови, що він не буде продаватися, передаватися в платне користування або використовуватися будь-яким іншим чином з метою отримання прибутку без попередньої письмової згоди IFC. Відтворення, копіювання й поширення навчального курсу та/або його частин у будь-якій формі дозволене з обов’язковим посиланням на цей навчальний курс.
З питаннями щодо змісту навчального курсу, а також задля отримання дозволу на відтворення його частин, будь ласка, звертайтеся за адресою:
Проект «Енергоефективність у житловому секторі України» Офіс представництва IFC в Україні, Дніпровський узвіз, 1, 3-й поверх, м. Київ, 01010, Україна тел.: +38 (044) 490 64 00 (внут. 7914)