Навчання Онлайн курси

Навчальний курс “Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має ним управляти”

Мета навчального курсу – розповісти, як співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти, як і чому варто створити ОСББ, хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка», як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю.

Курс складається із 14 відео, у яких послідовно викладено найважливішу практичну інформацію щодо управління багатоквартирним будинком. Він призначений для співвласників багатоквартирних будинків, управителів, представників ОСББ. А також для усіх охочих дізнатися більше про сферу управління житлом. Ви можете просто зараз переглянути всі відео поспіль на YouTube у форматі плейлиста

Лекція 1. Спільне майно в багатоквартирному будинку та як ним управляти

Чи задумувалися ви, що саме ми отримуємо у власність, купуючи квартиру в багатоквартирному будинку? Тільки квадратні метри квартири? Аж ніяк! Купуючи квартиру, ми стаємо співвласниками багатоквартирного будинку. Що ж значить статус співвласника та що означає спільно володіти всім, що є у нашому багатоквартирному будинку? Відповіді ви знайдете у цьому відео.

Також ви дізнаєтеся:

– Що належить до спільного майна у багатоквартирному будинку?

– Як співвласники можуть управляти своїм спільним майном?

– Якою є відповідальність співвласників багатоквартирного будинку?

Це відео буде корисним для усіх мешканців та співвласників багатоквартирних будинків, а також тих осіб та організацій, які надають послуги з утримання або управління будинком.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/DK3Zgy

Лекція 2. Що можуть вирішувати збори співвласників багатоквартирного будинку

Для того, щоб ефективно управляти своїм багатоквартирним будинком, необхідно створити ОСББ? А от і не завжди! Є іще один спосіб, який зазвичай найкраще підходить для невеликих будинків на 10-15 квартир. Це ваш випадок? Тоді дивіться відео до кінця, і ви дізнаєтеся:

– Які повноваження мають збори співвласників багатоквартирного будинку?

– Які рішення можна і потрібно приймати на зборах співвласників?

– Збори співвласників та відносини з управителем: що потрібно знати?

Це відео буде корисним для співвласників багатоквартирних будинків, які ще не визначилися з формою управління будинком. Якщо ви розглядаєте збори співвласників як один з можливих варіантів реалізації своїх прав та обов’язків стосовно спільного майна будинку, або хочете дізнатися більше про цю форму управління – це відео саме для вас!

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/BKhM86

 

Лекція 3. Як провести збори співвласників багатоквартирного будинку: практичні поради

Як скликати, організувати та провести збори співвласників багатоквартирного будинку, оминувши усі підводні камені та як правильно оформити їх результати, щоб усе було згідно із законодавством України? Відповіді на ці питання ви отримаєте із цього експертного відео. Зокрема, ви дізнаєтеся:

– Які етапи скликання та проведення зборів співвласників передбачені Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”?

– Які підводні камені існують у процесі скликання та проведення зборів співвласників?

– Скільки голосів необхідно набрати для прийняття рішень на зборах співвласників?

– Як оформити результати голосування на зборах співвласників?

– Чи потрібно повідомляти співвласників або інших осіб про прийняті на зборах рішення?

Це відео буде корисним для усіх співвласників та управителів, які планують проведення зборів співвласників, адже переглянувши це відео та навчальні матеріали ви отримаєте покрокову інструкцію прийняття рішення на зборах співвласників.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/zZ9aGZ

 

Лекція 4. Управитель багатоквартирного будинку та його послуги

Хто такий управитель багатоквартирного будинку та чим він відрізняється від ЖЕКу старого зразка? Що варто знати про послуги управителя та що робити, щоб не переплачувати за них? Відповіді на ці актуальні практично для кожного мешканця багатоквартирного будинку питання ви дізнаєтеся, переглянувши це відео.

Також ви докладно дізнаєтеся про форму управління, яка була запроваджена у 2015 році з прийняттям Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, а також про те, як формується ціна послуги управителя.

Це відео буде корисним для всіх, хто хоче розібратися у реформі управління житлом та отримати відповіді на питання, пов’язані з діяльністю управителя та особливостями його статусу.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/LRZTwF

 

Лекція 5. Як залучити управителя багатоквартирного будинку

Хто такий управитель багатоквартирного будинку ми вже розповідали в цьому відео. Але як взагалі управитель може з’явитися у багатоквартирного будинку? Яким чином його можна залучити через збори співвласників будинку? І якими є наступні кроки після залучення управителя?

Це відео буде корисним для співвласників багатоквартирних будинків, які планують залучити управителя для свого будинку. Крім того – управителям, які хочуть взяти будинок в управління, а також представникам усіх установ та організацій, які надають консультації співвласникам багатоквартирних будинків щодо управління їхнім будинком.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/i3Zp9R

 

Лекція 6. Призначення управителя багатоквартирного будинку місцевою владою за результатами конкурсу


Дізнавайтеся, яким чином управитель може бути призначений за результатами конкурсу, проведеного органом місцевого самоврядування, переглянувши це відео. Також при перегляді ви отримаєте відповіді на такі питання:

– У яких випадках орган місцевого самоврядування може провести конкурс з призначення управителя?

– Які будинки можуть бути виставлені на конкурс з призначення управителя?

– Які етапи проведення конкурсу передбачені законодавством; як має діяти орган місцевого самоврядування у разі проведення конкурсу?

– Якими є дії управителя, що взяв в управління будинок за результатами конкурсу?

Це відео буде корисним:

– управителям, які хочуть взяти участь у конкурсі з призначення управителя для багатоквартирних будинків;

– представникам органів місцевого самоврядування, які планують проводити такий конкурс;

– співвласникам багатоквартирних будинків, які хотіли б звернутися до органу місцевого самоврядування щодо проведення конкурсу з призначення управителя для їхнього будинку.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/t7MGhf

 

Лекція 7. Договір з управителем багатоквартирного будинку: як укласти, змінити або розірвати

Договір з управителем – це дуже важливий документ для усіх мешканців багатоквартирного будинку. Саме він впливатиме на те, в якому стані підтримуватиметься ваш будинок протягом найближчого часу та скільки ви за це платитимете. В цьому відео ми зібрали максимум корисної інформації щодо укладенням, внесення змін та розірвання договору з управителем. Переглянувши його, ви отримаєте відповіді на питання:

– Які вимоги встановлені до договору між співвласниками та управителем?

– Як укласти договір з управителем?

– У яких випадках управитель може змінити умови договору в односторонньому порядку?

– Що необхідно зробити для внесення змін до договору?

– Як розірвати договір з управителем, призначеним за результатами конкурсу або з управителем, обраним співвласниками багатоквартирного будинку?

Це відео буде корисним для співвласників багатоквартирного будинку, які планують або вже залучили управителя. Крім того – для управителів, які управляють багатоквартирними будинками та для представників органів місцевого самоврядування, які планують укладати договір з управителем-переможцем проведеного конкурсу.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/DhwQca

 

Лекція 8. Навіщо створювати ОСББ: аргументи для сусідів

Впевнені – ви багато чули про ОСББ, і навіть не раз думали, щоби створити об’єднання співвласників у своєму будинку. Проте переконати сусідів у необхідності такого кроку – важко. Але ми вам у цьому допоможемо! Переглянувши це відео, ви наберетеся аргументації для того, щоб переконати сусідів, дізнавшись:

– Які переваги має наявність ОСББ у будинку?

– Як приймаються рішення у будинках, де створено ОСББ?

– Як можна утримувати будинок за допомогою ОСББ?

Це відео буде корисним для всіх, хто хоче дізнатися більше про природу об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та допоможе вирішити, чи потрібно ОСББ саме у вашому будинку.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/LRP9wN

 

Лекція 9. Як організувати роботу ОСББ

З цього відео ви дізнаєтесь про те, які можливості щодо утримання будинку мають співвласників будинків, які вирішили створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Протягом відео буде детально розглянуто:

– Як співвласники можуть утримувати будинок через ОСББ?

– Чи можуть співвласники передати функції з управління будинком Асоціації ОСББ?

– Чи можуть співвласники будинку, де створено ОСББ, залучити професійного управителя?

Це відео буде цікавим співвласникам багатоквартирних будинків які тільки збираються або вже створили ОСББ.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/cTvdm5

 

Лекція 10. Як створити ОСББ: покрокова інструкція

У цьому відео ви знайдете покрокову інструкцію реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також практичні поради щодо:

– інформування співвласників багатоквартирних будинків; підготовки проекту статуту ОСББ;

– підготовки та проведення установчих зборів;

– оформлення прийнятих установчими зборами рішень; державної реєстрації ОСББ.

Це відео буде корисне для усіх співвласників багатоквартирних будинків, які планують створити ОСББ.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/tZTCwY

 

Лекція 11. Перші кроки роботи ОСББ: практичні поради


Після створення ОСББ діяльність з утримання будинку тільки розпочинається, тож для її повноцінного початку співвласники мають прийняти низку рішень та вжити інших заходів, які дозволять їм уникнути проблем у майбутньому. З цього відео ви дізнаєтеся:

– Якими є наступні кроки після створення ОСББ.

– Які рішення мають прийняти співвласники багатоквартирного будинку.

– Як має діяти правління ОСББ.

Це відео буде корисним для усіх співвласників, які вже створили або тільки готуються до створення ОСББ, адже в цьому відео наведені практичні поради, які дозволять співвласникам правильно побудувати свою роботу на початку діяльності ОСББ.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/6q9LlF

 

Лекція 12. ОСББ чи управитель у багатоквартирному будинку – що обрати?


З цього відео ви дізнаєтеся, в чому полягають основні відмінності між такими формами управління багатоквартирним будинком, як ОСББ та управитель. Ми порівняємо ці дві форми за різними критеріями, щоб детально проаналізувати особливості кожної з них.

Це відео буде корисним для всіх, хто прагне розібратися у реформі управління житлом та зрозуміти сутність таких форм управління, як ОСББ та управитель будинку.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/AlSJZC

 

Лекція 13. Договори на комунальні послуги: що необхідно знати в 2020 році


Останніми роками в законодавстві щодо ЖКГ було чимало змін, адже триває реформа сфери. Ці зміни стосувалися й договірних відносин із надавачами комунальних послуг. Переглянувши це відео ви дізнаєтеся, які саме варіанти договірних відносин можуть обрати споживачі послуг у багатоквартирному будинку. Ви отримаєте відповіді на питання:

– Які особливості індивідуального, колективного договорів та статусу колективного споживача?

– Що станеться якщо співвласники не оберуть варіант договору до 1 травня 2020 року?

– Про що іще варто знати усім споживачам комунальних послуг у багатоквартирних будинках?

Це відео буде корисним усім, хто проживає у багатоквартирних будинках та користується комунальними послугами.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/gmyW4i

 

Лекція 14. Ваш будинок не обрав управителя або не створив ОСББ? Чим це загрожує у травні 2020


У цьому відео ми розповіли про основні наслідки, які спіткають співвласників багатоквартирних будинків, якщо вони вчасно не визначаться з формою управління будинком. Крім того, саме з цього відео ви дізнаєтесь, що необхідно зробити, щоб проживання у вашому будинку було дійсно комфортним та економним.

Воно буде корисним всім співвласникам багатоквартирних будинків, які ще не визначилися з формою управління.

Додаткові матеріали на цю тему: https://is.gd/mZbZXA

 

Навчальний курс підготовлено в межах проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», що впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. 

Лекторкою навчального курсу є юристка з питань управління житлом Марія Осипчук. 

Висновки, тлумачення й підсумки, озвучені в межах цього навчального курсу та у супровідних матеріалах до нього, жодним чином не відтворюють поглядів IFC, Групи Світового банку чи Швейцарської Конфедерації. Цей навчальний курс є інформаційним та не замінює консультації радника з правових питань або фахівця іншого профілю. На IFC, Групу Світового банку чи Швейцарську Конфедерацію не може бути покладена жодна відповідальність за будь-які збитки, втрати, заподіяну шкоду, боргові зобов’язання та/або будь-які інші можливі наслідки, що виникли через опублікування або використання інформації, озвученої в цьому навчальному курсі. Виключно користувач несе відповідальність і ризики, пов’язані з його використанням. 

Зміст навчального курсу захищено авторським правом. Уся інформація та матеріали, використані для підготовки цього навчального курсу, є власністю IFC. 

Викладена в межах навчального курсу інформація призначена для загального користування. Навчальний курс розповсюджується за умови, що він не буде продаватися, передаватися в платне користування або використовуватися будь-яким іншим чином з метою отримання прибутку без попередньої письмової згоди IFC. Відтворення, копіювання й поширення навчального курсу та/або його частин у будь-якій формі дозволене з обов’язковим посиланням на цей навчальний курс. 

З питаннями щодо змісту навчального курсу, а також задля отримання дозволу на відтворення його частин, будь ласка, звертайтеся за адресою: 

Проект «Енергоефективність у житловому секторі України» Офіс представництва IFC в Україні, Дніпровський узвіз, 1, 3-й поверх, м. Київ, 01010, Україна тел.: +38 (044) 490 64 00 (внут. 7914)

Схожі статті