Навчальний курс “Основи безпечної оренди житла у багатоквартирному будинку: що варто знати орендодавцям та ВПО?” – це 7 максимально корисних безкоштовних лекцій, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам безпечно зняти житло, подбавши про власні права. Утім, насправді цей курс є корисним для найширших кіл українців, адже більшість із нас рано чи пізно, але стикається з відносинами оренди. Тобто курс може принести користь широким колам орендарів та орендодавців.
Завантажуйте вже зараз посібник “Оренда житла: що потрібно знати ВПО та власникам житла?” – https://bit.ly/3OIWtWv
Ви можете просто зараз переглянути всі відео поспіль на YouTube у форматі плейлиста.
З цього навчального курсу ви дізнаєтеся:
- юридичні особливості орендних відносин;
- права та обовʼязки орендарів та орендодавців, які варто знати задля безпечної та вигідної оренди;
- ключові кроки при оренді жила;
- ризики при оренді житла та сожливості до протидії цим ризикам тощо
Лекція 1. Чому важливо юридично правильно оформити відносини оренди?
Відкриває курс лекція, в якій акцентовано на важливості юридично правильного оформлення орендних відносин.
Андрій Бурий на прикладах пояснює, до чого може призвести ризикована усна домовленість, або рішення, які приймаються поспішно.
Перша лекція вже дає важливе знання для ВПО: держава опікується ними, однак гарантувати безпеку може лише ретельність у оформленні документів.
Лекція 2. Специфіка пошуку житла в багатоквартирних будинках в Україні під час війни, зокрема для ВПО
Проблема пошуку житла для ВПО є масштабною, адже після 24 лютого 2023 року кожен третій українець змушений був покинути рідну домівку. Офіційний статус ВПО отримали близько 5 млн українських громадян.
Значна частина з-поміж ним проживають у багатоквартирних будинках, нерідко змінюючи орендне житло.
Трохи менше третини ВПО орендує житло, переважна більшість – у багатоквартирних будинках. Про правовий статус ВПО і його вплив на орендні відносини, а також про специфіку пошуку житла ВПО – дивіться у самій лекції Андрія Бурого.
Лекція 3. Як запобігти шахрайству при оренді житла? Поради орендодавцям
Ключові питання третьої лекції курсу повʼязані з недобросовісними та протизаконними діями, що трапляються при оренді житла.
Андрій Бурий аналізує ключові шахрайські схеми, повʼязані з орендними відносинами.
Також лектор дає окремі корисні поради орендодавцям, які також є учасниками правовідносин у сфері оренди, а отже також є в зоні ризику, адже нерідно зловмисники намагаються їх обдурити. Як саме – аналізує Андрій Бурий.
Лекція 4. Як запобігти шахрайським схемам при оренді житла? Поради орендарям
Ключові питання третьої лекції курсу повʼязані з недобросовісними та протизаконними діями, що трапляються при оренді житла з боку орендодавців, а точніше – шахраїв, які ними прикидаються.
Лектор дає уявлення про типи шахрайств на ринку житла та дає поради щодо того, як їх обійти й залишити в безпеці свої фінанси.
Лекція 5. Особливості укладання договору про оренду житла – юридична специфіка
У пʼятій лекції курсу “Основи безпечної оренди житла у багатоквартирному будинку: що варто знати орендодавцям та ВПО?” лектор Андрій Бурий докладно аналізує специфіку заключення договору на оренду житла.
Він розглядає складники договору, ключові моменти, на які варто звернути увагу орендарям та орендодавцям.
Переглянувши цю лекцію та скориставшись порадами юриста, ви можете бути впевненими, що оренда буде вдалим кроком!
Лекція 6. Як побудувати орендні відносини та уникнути помилок?
Які умови потрібно передбачити сторонам при заключенні договору?
Як проконтролювати майнові питання, як передбачити умови отримання домашніх тварин?
Як забезпечити доступ власнику житла до майна тощо.
Лектор аналізує всі ключові ризики при погодженні умов, а також яким чином запобігти цим ризикам.
Лекція 7. Як побудувати орендні відносини та уникнути помилок?
Як дистанційно оформити договір оренди житла та як це впливає на умови договору?
Як вивезти речі з орендованої квартири дистанційно?
Яким чином обрати довірену особу, яка би могла представляти ваші інтереси в Україні, та як оформити з нею відносини.
На ці та інші питання відповідає в заключній лекції курсу юрист Андрій Бурий.
Висновки, тлумачення й підсумки, озвучені в межах цього навчального курсу та у супровідних матеріалах до нього, жодним чином не відтворюють поглядів IFC, Групи Світового банку чи Швейцарської Конфедерації. Цей навчальний курс є інформаційним та не замінює консультації радника з правових питань або фахівця іншого профілю. На IFC, Групу Світового банку чи Швейцарську Конфедерацію не може бути покладена жодна відповідальність за будь-які збитки, втрати, заподіяну шкоду, боргові зобов’язання та/або будь-які інші можливі наслідки, що виникли через опублікування або використання інформації, озвученої в цьому навчальному курсі. Виключно користувач несе відповідальність і ризики, пов’язані з його використанням.
Зміст навчального курсу захищено авторським правом. Уся інформація та матеріали, використані для підготовки цього навчального курсу, є власністю IFC.
Викладена в межах навчального курсу інформація призначена для загального користування. Навчальний курс розповсюджується за умови, що він не буде продаватися, передаватися в платне користування або використовуватися будь-яким іншим чином з метою отримання прибутку без попередньої письмової згоди IFC. Відтворення, копіювання й поширення навчального курсу та/або його частин у будь-якій формі дозволене з обов’язковим посиланням на цей навчальний курс.