Антикризові практики Аудит безпеки та доступності Війна з росією Війна з росією Власникам житла Головна Кращі практики Моя оселя Навчання Практичні поради Практичні посібники Управління житлом

Опубліковано посібник “Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території в умовах воєнного стану

«Мій будинок — моя фортеця». Цей вислів набув особливого значення після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Співвласникам та мешканцям багатоквартирних будинків варто переконатися, що вони вжили всіх доступних заходів, які дозволять комфортніше та безпечніше почуватися навіть під час надзвичайних ситуацій, спричинених війною — обстрілів, блекаутів тощо.

Необхідно також брати до уваги наслідки такої ситуації, зокрема потребу більше спілкуватися, оперативно передавати інформацію, допомагати одне одному та тим сусідам, які потребують особливої підтримки та піклування — самотнім літнім людям, людям з інвалідністю, жінкам із маленькими дітьми.

Аудит безпеки та доступності — простий та практичний інструмент, який допомагає системно та послідовно оцінити місце проживання та визначити заходи, які можуть зробити його більш безпечним. Такі аудити легко масштабувати: від будинку до вулиці, мікрорайону чи навіть міста. Отже, Посібник “Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території в умовах воєнного стану “, допоможе швидко та ефективно провести аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

В основу аудиту багатоквартирного буднику покладено принципи відповідних
універсальних рекомендацій глобальної флагманської ініціативи ООН, а також
методичні розробки з практичного аудиту громади чи міста, адаптовані до реалій
України. Зокрема йдеться про посібник для аудиту територій «Безпечно для жінки —
безпечно для всіх», розроблений ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр» та надрукований за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

Варто зазначити, що питання аудиту безпеки в Україні було й залишається в зоні особливої уваги. Він рекомендований Національним планом дій, затвердженим Урядом України для виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в завданнях операційної цілі «Стійкість до безпекових викликів».

Це означає, що Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання щодо забезпечення прав жінок та соціально вразливих груп населення, передусім під час гострої фази конфлікту, а аудит безпеки офційно визнано одним з дієвих інструментів реалізації цих прав.

Завдяки аудиту безпеки та доступності співвласники та мешканці будь-якого багатоквартирного будинку можуть скласти дієвий план його поліпшення, який цілком реально втілити за певний період. Кілька годин, інвестованих у дослідження своєї багатоповерхівки, приведуть до змін, які значно підвищать як безпеку у дворі та під’їздах будинку, так і комфорт кожного мешканця.

Не залишайтеся осторонь важливих питань, які безпосередньо стосуються вас та ваших близьких!

Схожі статті