Головна Корисні матеріали Навчання та стандарти

Збірник актуальних корисних матеріалів проєкту Управбуд за 2022-2023 рр.

Пропонуємо вашій увазі уніфікований збірник ключових корисних матеріалів проєкту Управбуд, підготовлених та опублікованих протягом 2022-2023 років. До збірника увійшли посібники, розроблені та опубліковані за цей час, присвячені питанням інтеграції ВПО в громади в контексті ОСББ, а також адаптації ОСББ до обставин воєнного стану.

  1. Посібник “Що варто знати ОСББ, у яких тимчасово проживають ВПО?”

Пропонуємо безкоштовно завантажувати посібник “Що варто знати ОСББ, у яких тимчасово проживають ВПО“. Для зворотнього зв’язку заповніть коротку анкету, що займе у вас менше 1 хвилини.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну позбавило житла мільйони людей. Від 7 до 8 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і були вимушені шукати нових місць для проживання. Сотні тисяч орендували квартири у багатоквартирних будинках або ж отримали житло безкоштовно і нині мешкають у будинках, де створено ОСББ. Вони розраховують на підтримку в інтеграції до нової громади, зокрема і від голів та членів правлінь ОСББ, щоб оформити відповідний статус і необхідні документи, отримати виплати та скористатися соціальними гарантіями й пільгами тощо. Цей посібник команда Спільноти «Управбуд» підготувала, щоб допомогти головам і членам правлінь ОСББ підтримати адаптацію переселенців.

2. Посібник “Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території в умовах воєнного стану”

Аудит безпеки та доступності — простий та практичний інструмент, який допомагає системно та послідовно оцінити місце проживання та визначити заходи, які можуть зробити його більш безпечним. Такі аудити легко масштабувати: від будинку до вулиці, мікрорайону чи навіть міста. Отже, Посібник “Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території в умовах воєнного стану “, допоможе швидко та ефективно провести аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

В основу аудиту багатоквартирного буднику покладено принципи відповідних
універсальних рекомендацій глобальної флагманської ініціативи ООН, а також
методичні розробки з практичного аудиту громади чи міста, адаптовані до реалій
України. Зокрема йдеться про посібник для аудиту територій «Безпечно для жінки —
безпечно для всіх», розроблений ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр» та надрукований за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

3. Посібник “Оренда житла: що потрібно знати ВПО та власникам житла?”

Пропонуємо безкоштовно завантажувати посібник “Оренда житла: що варто знати ВПО та власникам житла“.  Розуміння основних аспектів процесу оренди як орендарем, так і орендодавцем може значно спростити його. У даному посібнику ми зібрали основні юридичні аспекти, які важливо розуміти усім учасникам відносин оренди, включно з представниками ОСББ, управителями та органами місцевого самоврядування.

Цей посібник буде корисним власникам житла, які здають його в оренду, та внутрішньо переміщеним особам, які орендують житло. Тут зібрані рекомендації, дотримання яких забезпечить юридично правильний та безпечний процес оренди й дасть змогу уникнути великої кількості помилок і непорозумінь у процесі оренди житла.

Представникам ОСББ та управителям цей посібник надасть інформацію для загального розуміння процесу оренди й визначення відповідальних осіб за утримання квартири та участь в утриманні багатоквартирного будинку у разі оренди житла. Крім того, розуміючи ці рекомендації, представники ОСББ та управителі можуть сприяти співвласникам багатоквартирного будинку та його жителям у безпечній оренді житла.

4. Посібник “Особливості проведення загальних зборів ОСББ під час війни”

Пропонуємо безкоштовно завантажувати посібник “Особливості проведення загальних зборів ОСББ під час війни” Практичні аспекти прийняття рішень з використанням електронних підписів та інструментів дистанційного опитування”.

ОСББ України постали перед необхідністю опановувати нові методи проведення голосування, щоб мати можливість приймати рішення щодо таких
важливих для управління будинком питань, як затвердження кошторису на
його утримання, переліку та розміру внесків, участь у державних і муніципальних програмах, такі як “ВідновиДім” Фонду енергоефективності тощо.

Такими методами є, зокрема, використання електронних підписів для засвідчення результатів голосування співвласників, які перебувають поза місцем
проживання, дистанційний збір листків письмового опитування та підрахунок голосів, відданих співвласниками під час такого голосування.

Даний посібник містить як роз’яснення щодо проведення дистанційного письмового опитування співвласників, які стали особливо актуальними під час
війни, так і загальні рекомендації щодо юридично правильного проведення
загальних зборів та оформлення прийнятих співвласниками рішень. Також
у додатках до посібника ви знайдете шаблони необхідних документів, відео
й текстові інструкції для проведення дистанційного письмового опитування.

Ці матеріали підготовлено експертами Спільноти «Управбуд» та Міжнародної фінансової корпорації IFC і видано в рамках Програми підтримки Фонду енергоефективності в Україні, що впроваджується IFC у партнерстві з Європейським Союзом.

 

Схожі статті