Місцеві програми фінансування Новини

У Харкові обговорили можливості програми “Енергодім”

11 лютого представники Фонду енергоефективності та Мінрегіону відвідали Харків, де провели нараду з головами правління регіональних ОСББ, присвячену обговоренню фінансових та технічних аспектів участі у програмі “Енергодім”.

 Віталій Мірошник, заступник міського голови Харкова, зазначив, що популярність програми “Енергодім” зростає, і це дозволить модернізувати більше будинків та знизити вартість послуг для населення.

“Ми не підвищуємо тарифи на тепло, але ціна на газ зросла, тому маємо робити термомодернізацію будинків. Профільне міністерство пообіцяло мені внести певні поправки до рішень, щоб мешканці будинків комунальної власності також могли брати участь у цій програмі”, – повідомив профільний заступник.

Наразі до Фонду надійшла 21 заявка на участь у програмі “Енергодім” від ОСББ з Харківської області, з них 2 – з Харкова. Загальна очікувана вартість проектів складає 104,3 млн грн, розрахована сума грантів – 63,5 млн грн, з яких вже виплачено 341 тис. грн.

У Харкові діє Програма часткового відшкодування суми кредитів, отриманих об’єднаннями співвласниками багатоквартирних будинків, житловими та житлово-будівельними кооперативами на впровадження енергозберігаючих заходів на 2016-2025 роки, за якою громадянам відшкодовується 20% тіла кредиту.

Станом на 30 грудня 2021 року з міського бюджету компенсовано коштів на ці заходи в розмірі 181 тис. грн.

Присутній на нараді Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України закликав ОСББ активніше приєднуватися  до програми “Енергодім”.

“У Фонді є достатньо ресурсів, які ми готові запропонувати мешканцям нашої країни. На жаль, у Харкові поки є лише дві заявки на проведення енергоефективних заходів, в області — 21. Сьогодні ми побачили ОСББ “Велобудівник”. Тут вже завершені роботи з утеплення і найближчим часом будуть здійснені проплати. Хочу наголосити, що Фонд енергоефективності це не кредит, а грантова безповоротна допомога мешканцям. Завдяки програмі люди можуть зекономити до 70% витрат на енергоефективні заходи”, —  підкреслив Василь Лозинський.

У свою чергу, Дмитро Сирих, виконуючий обовязки технічного директора Фонду енергоефективності, що у Фонді створені та діють інструменти для підтримки учасників програми. Кожне ОСББ може звернутись за підтримкою на будь-якому етапі реалізації проекту та отримати фахову консультацію щодо вирішення питання технічного, юридичного чи іншого характеру

Він також підкреслив, що розрахований енергоаудиторами середній рівень економії енергії від реалізації вищезазначених проектів за програмою “Енергодім” на Харківщині складає 26,2%, що дозволяє скоротити витрати мешканців на оплату комунальних платежів.

Схожі статті