Головна Новини Управління житлом

Верховна Рада підтримала законопроект, який дасть змогу вчасно провести конкурс з призначення управителів багатоквартирних будинків, – Мінрегіон

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект, який передбачає обов’язкове оголошення та проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку до 1 березня 2022 року. Про це повідомляє Урядовий портал.

Це стосується будинків, які не визначилися з формою управління та до 1 травня 2021 року не провели такий конкурс. Йдеться про проект Закону України «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

«Цим законопроектом встановлюється строк, протягом якого ОМС має обов’язково провести конкурс з призначення управителів багатоквартирних будинків. Адже чинним законодавством цей строк не визначено. Наразі у деяких багатоквартирних будинків співвласники займають інертну позицію – не створено ОСББ та не обрано управителя. Проте це важливо, адже управитель забезпечує належне утримання спільного майна, прибудинкової території, займається задоволенням господарсько-побутових потреб мешканців тощо», – наголосила заступник Міністра.

Зазначимо, законопроектом передбачено:

· у разі, коли конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку не було проведено до 1 травня 2021 року, виконавчий орган відповідної місцевої ради (або інший орган – суб’єкт владних повноважень, якому делеговані функції зі здійснення управління об’єктами ЖКГ) зобов’язаний не пізніше 1 березня 2022 року оголосити і провести такий конкурс;

· конкурс необхідно провести у тих будинках, у яких станом на дату, що передує двом місяцям до запланованої дати оголошення конкурсу, не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не оголошено і не проведено такий конкурс.

Схожі статті