Головна Навчання та стандарти Новини

В Україні вже пройшли атестацію понад 1200 управителів житлових будинків, – Мінрегіон

Станом на 20 липня до Реєстру управителів житлових будинків, які пройшли професійну атестацію, внесено 1215 сертифікованих управителів житлових будинків. За останні півтора року професійну атестацію пройшли та отримали сертифікати близько 700 фахівців. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

«Дуже важливо, що попри ситуацію з пандемією COVID-19 та карантинними обмеженнями, органи із сертифікації управителів не припинили навчання та проводять атестацію фахівців дистанційно. Нам вкрай необхідно, аби ринок управителів житла в Україні розвивався та поповнювався професійними кадрами. Адже саме управитель будинку відповідає за обслуговування та утримання спільного майна будинку і прибудинкової території. Тож від рівня його професійності та компетентності залежить безпечне та комфортне проживання мешканців багатоквартирних будинків», – наголосила Наталія Хоцянівська.

За перше півріччя 2021 року співвласники більш ніж 3,6 тис. будинків самостійно обрали управителя.

Реєстр осіб, які пройшли професійну атестацію за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» ведеться Мінрегіоном з липня 2019 року.

Довідково.

Управитель – це фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором зі співвласниками забезпечує утримання, ремонт багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

В Україні обов’язкова професійна атестація управителів за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків) передбачена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» і впроваджена з 1 січня 2019 року.

Перелік органів з сертифікації персоналу, акредитованих на відповідність вимогам міжнародних та національних стандартів, розміщено на офіційному вебсайті Національного агентства з акредитації України. Це органи з сертифікації персоналу:

–          Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі»;

–          ТОВ «Сертифікаційний  центр «СТАНДАРТ»;

–          ТОВ «Інститут муніципального менеджменту».

Схожі статті