Головна Новини

Управління житлом під час війни: добірка корисних матеріалів

Пропонуємо вашій увазі новий матеріал порталу Управбуд, ключова мета якого – показати спектр наших матеріалів, присвячених проблемам управління житлом під час війни. 

  1. “Після початку повномасштабного вторгнення АМУЖН сконцентувалася на підтримці своїх членів”, – В.Бригілевич.   У час воєнного стану багатоквартирні будинки отримують достатньо багато технічних викликів, і управління будинком стає досить складним. Спільнота “Управбуд” підтримує асоціації та громадські організації у сфері управління житлом, які в час кризи не зійшли з колії. Перед ними були стратегічні плани, вони збиралися працювати у мирний час — але війна принесла нові виклики і новий досвід у реалізації проєктів і програм підтримки ОСББ та управлінських компаній, технічних, фінансових, бухгалтерських, юридичних напрямків, а також напрямків організаційного характеру.Про свої напрацювання розповів Управбуду Володимир Бригілевич, голова Експертно-консультаційної ради “Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю”, одним із напрямків діяльності якої є підтримка розвитку організацій — навіть у складний час.
  2. Досвід стійкості: Як вінницьке ОСББ облаштувало укриття в підвалі своєї багатоповерхівки Мешканці вінницького будинку по вулиці Келецька, 138 постійно підтримують та покращують укриття в своєму багатоквартирному будинку. Чи ж не тому, що в ньому ефективно працює ОСББ? Близько місяця тому сховище ще й обладнали системою автоматичного відкриття дверей. Тепер, коли лунає сигнал повітряної тривоги – двері в укриття відчиняються автоматично і кожен охочий може спуститися сюди аби перечекати небезпеку.
  3. “Голова ОСББ чи ініціативна група повинні мати чіткий закон і зрозумілий алгоритм дій”, – Юлія Перчук. Яких законодавчих змін чекати у сфері управління житлом та чи буде спрощений порядок прийняття рішень у багатоповерхівках? На такі теми Управбуд поспілкувся з Юлією Перчук, директоркою Офісу підтримки реформ, яка з 2017 року працює з Мінрегіоном над законодавством у сферах енергоефективності будівель, ЖКГ. З 2019 року вона входить до складу Правління ОСББ у своєму будинку.

    У першій частині інтерв’ю читайте про те, що нині не так із проведенням загальних зборів в умовах війни та яких законодавчих змін слід чекати у сфері ОСБ, чи будуть змінювати процес прийняття рішень?

  4. Петро Корбут: “Отримувати компенсацію за прихисток ВПО можуть лише співвласники, які не мають боргів за комуналку” Управбуд провів інтерв’ю з членом Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю, керівником управляючої компанії ТзОВ “Нова Долина” Петром Корбутом. Основна тема розмови – підготовка багатоквартирних будинків до опалювального сезону. Чому з цим матеріалом важливо ознайомитися усім, хто зараз має стосунок до управління будинками? Адже підготовка до опалювального сезону в будинках – на фінішній прямій, і для деяких недосвідчених голів правлінь ОСББ або управителів під час війни це означає додаткові труднощі. В другій частині інтерв’ю Петро Корбут розповідає про досвід прихистку внутрішніх переселенців та роботи над безпекою в багатоквартирних будинках.
  5. Доступ до житла громадян для ліквідації аварії під час війни: що варто знати ОСББ. Під час війни у багатьох голів правлінь ОСББ та управителів виникають запитання, пов’язані із забезпеченням можливості доступу до житла громадян для проведення невідкладних заходів із ліквідації аварійних ситуацій. З одного боку, це пов’язано із дією правового режиму воєнного стану. З іншого – з усвідомленням такої потреби у зв’язку із постійними ворожими ракетними обстрілами та перебуванням на територіях, де тривають активні бойові дії.Як правило такі ситуації виникають через пошкодження внутрішньобудинкових мереж (тепло-водо-електро-газопостачання тощо). Це створює негайну потребу оперативно усунути негативні наслідки, які можуть завдати суттєвої шкоди майну співвласників багатоквартирного будинку.
Схожі статті