Антикризові практики Головна Практичні поради

Порядок проведення аудиту безпеки та доступності в багатоквартирному будинку

Аудит безпеки та доступності — простий та практичний інструмент, який допомагає системно та послідовно оцінити місце проживання та визначити заходи, які можуть зробити його більш безпечним. Такі аудити легко масштабувати: від будинку до вулиці, мікрорайону чи навіть міста. Отже, запропонований інструмент допоможе швидко та ефективно провести аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території. Пропонуємо вашій увазі матеріал щодо порядку проведення аудиту безпеки та доступності. Докладніше читайте в посібнику  “Аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території в умовах воєнного стану “.

Хто має проводити аудит безпеки та доступності?

Запропонований аудит безпеки та доступності багатоквартирного будинку та прибудинкової території є простим інструментом, реалізація якого не потребує особливих знань або спеціальних навичок. Його легко може провести ініціативна група мешканців будинку, представники органів управління ОСББ або співробітники менеджера чи управителя багатоквартирного будинку. Метою аудиту безпеки та доступності багатоквартирного будинку є формування конкретного плану вдосконалень у будинку та на його території, заснованого на потребах різних категорій його мешканців.

Як сформувати групу для проведення аудиту?

Щоб аудит був ефективним до нього слід залучити мешканців будинку. Для цього створюють робочу групу аудиторів, до якої залучають представників різних категорій населення будинку: жінок, чоловіків, батьків дошкільнят, школярів, підлітків, молоді, людей середнього та літнього віку, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (якщо такі проживають у будинку), власників домашніх тварин тощо. Формуючи групу аудиторів бажано забезпечити представництво усіх під’їздів будинку, оскільки потреби мешканців можуть суттєво відрізнятися. Окрім того, до робочої групи аудиторів варто долучити голову правління ОСББ та/або управителя, а також — за потреби й бажання — представників громадських організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, мешканців сусідніх будинків тощо. Це важливо, оскільки результати аудиту та отримана оцінка вже впроваджених у будинку змін, а також план змін на майбутнє мають пройти всебічну перевірку самими мешканцями. Всього група аудиторів має налічувати від 5 до 15 осіб.

Скільки часу займає проведення аудиту безпеки та доступності і коли його краще проводити?

Зазвичай аудит безпеки та доступності триває одну-дві години, але цей час залежить від площі будинку та прибудинкової території. Проведення аудиту у темну пору доби може допомогти виявити проблеми з освітленням і перешкодами для вільного пересування.

Як підготуватися до проведення аудиту безпеки та доступності?

До проведення аудиту слід підготуватися заздалегідь. Окрім формування робочої групи слід продумати логістичні моменти.

1. Визначте місце для зустрічі під час аудиту. Це важливо, оскільки огляду будинку і його території передуватиме обговорення організаційних питань (наприклад, погодження маршруту, пояснення порядку огляду та заповнення анкети). Залежно від умов (погоди, освітлення, пори року, кількості учасників) місцем обговорення може бути подвір’я чи приміщення (наприклад, офіс правління ОСББ, кафе тощо).

2. Перегляньте запропоновану у посібнику анкету перед аудитом. Можливо буде доцільним додати до стандартної анкети свої питання, які є важливими саме для вашого будинку.

3. Роздрукуйте анкету відповідно до кількості учасників робочої групи аудиту. Якщо у будинку кілька під’їздів, то, для зручності, частину анкети про оцінку під’їздів варто роздрукувати окремо для кожного під’їзду/кожного учасника.

4. Продумайте порядок проведення аудиту, зважаючи на те, що після огляду будинку та його території має відбутися (а) аналіз та обговорення результатів аудиту і (б) планування відповідних заходів.

5. Попередьте учасників робочої групи заздалегідь про порядок проведення аудиту із зазначенням місця та часу зустрічі, етапів аудиту, очікуваної тривалості заходу тощо.

Матеріал підготувала Ярослава Сорокопуд 

Схожі статті