Головна Новини

ОСББ, пільги та субсидії: що варто знати зараз?

Відносини ОСББ із органами Пенсійного фонду України щодо питання розрахунку пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги співвласникам БКБ.

У листопаді – грудні 2022р. багатьом ОСББ почали надходити листи від органів Пенсійного фонду України. У них повідомлялось про необхідність реєстрації ОСББ до 01 січня 2023р. на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду для надання інформації, необхідної для призначення та розрахунку житлових субсидій та пільг.

Ситуація пов’язана з тим, що 16 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» (далі-Постанова). Нею передбачено із 1 грудня 2022 року передачу функцій із призначення та виплати субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги до органів Пенсійного фонду України.

Фактично, відбувся перехід функцій з призначення та виплати житлових пільг та субсидій від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду. 

Також пунктом 6 Постанови було зобов’язано Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство енергетики разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, місцевими органами виконавчої влади разом з органами місцевого самоврядування забезпечити реєстрацію до 1 січня 2023р. управителями багатоквартирного будинку, об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, виконавцями комунальних послуг електронних кабінетів на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України для надання інформації, необхідної для призначення та розрахунку житлових субсидій та пільг.

Слід зазначити, що вказаний електронний кабінет на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України, як один із можливих способів обміну інформацією не відповідає вимогам законодавства та містить функції і опції, які стосуються виключно надавачів житлово-комунальних послуг, до яких згідно діючого законодавства ОСББ не належать.

Зокрема вхід до електронного кабінету розроблено лише як для надавача житлово-комунальних послуг, у самому електронному кабінеті органи Пенсійного фонду України завантажують відомості для визначення тарифів на житлово-комунальні послуги для опрацювання, а надавачі таких послуг надають відомості по запитуваній інформації шляхом додавання файлу з тарифами на відповідні послуги.

Акцентуємо увагу на тому, що не існує прямого обов’язку ОСББ реєструватися та використовувати електронний кабінет для обміну інформацією з органами Пенсійного фонду України, однак враховуючи той факт, що на сьогодні частина ОСББ вже обрала саме такий спосіб, виникає необхідність доопрацювання електронного кабінету шляхом приведення його роботи до вимог законодавства, та адаптації його опцій та можливостей для користування ОСББ.

Примітка! Для тих ОСББ, які не користуються електронним кабінетом на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України, рекомендуємо надсилати інформацію про розмір внесків та інформацію про зміну розміру внесків до органів Пенсійного фонду України у формі рекомендованого листа. 

 

Схожі статті