20 вересня відбулося чергове засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності, присвячене обговоренню проекту нової грантової Програми «Відновлення». Зустріч відбулася в онлайн форматі, повідомляє прес-служба Фонду енергоефективності.
В ході засідання директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк розповів учасникам Консультативної ради про стан реалізації Програми «ЕНЕРГОДІМ»: досягнення, проблеми, перспективи її розвитку. Окремо він представив результати діяльності Фонду за період дії воєнного стану – кількість завершених та оплачених проектів, основні події, новини, перспективні плани тощо та презентував проект нової грантової Програми «Відновлення», деталізуючи її основні положення.
«Для нас дуже важлива та корисна фахова експертна думка і щодо реалізації Програми «ЕНЕРГОДІМ», і тим більше щодо запуску нової Програми «Відновлення». Враховуючи всі обставини, ми досить швидко підготували цю програму і сьогодні вперше після внутрішнього обговорення винесли напрацьований проект Програми на такий широкий загал. Прагнемо щоб ця програма була максимально простою і корисною для людей. Водночас ми розуміємо, що спочатку це буде фактично пілотний проект, проходження якого нам покаже як рухатись далі, з урахуванням всіх наявних проблем», – зазначив Єгор Фаренюк.
Учасники заходу обговорили найбільш важливі питання – фінансування, завдання / цілі проекту Програми, подальші кроки тощо. Обговорення відбулось у форматі питання/пропозиція – відповідь.
Зокрема, учасників Консультативної ради цікавили такі питання: на якій стадії розробки й затвердження знаходиться програма «Відновлення»; хто і яким чином фінансуватиме Програму; наявність коштів, гарантії; бачення Фонду щодо графіку реалізації проекту за програмою «Відновлення» з моменту її публікації; багато було питань до грантового договору тощо.
Відносно Програми «Енергодім» були обговорені питання щодо необхідності відновлення прийому заявок № 1, фінансування, проблеми збільшення витрат на проект, відсутності кредитування тощо.
Також учасники заходу озвучили та обговорили ряд ключових проблем, які можуть мати місце у процесі реалізації Програми «Відновлення». Зокрема такі, як проведення легітимних загальних зборів в пошкоджених будинках, проблема відсутності в деяких будинках коштів на виготовлення звіту технічного обстеження, дефектного акту/проектних рішень тощо.
Крім того, від учасників надійшли пропозиції щодо необхідності збільшення мінімальних вимог до матеріалів/технічних умов Програми та розширення її можливостей на приватні будинки та багатоквартирні будинки, в яких не створено ОСББ.
На завершення засідання присутні обговорили організаційні питання подальшої роботи Консультативної ради. Надійшла пропозиція збільшити кількість комітетів та переглянути їх склад.