Власникам житла Головна

Чому потрібно підписувати акт приймання-передачі житла?

Перш ніж прийняти житло в оренду від власника, обов’язково перевірте справність наявних у житлі комунікацій (газо-водо-теплопостачання), а також стан вікон, дверей, меблів тощо. Додатково слід перевірити роботу приладів та обладнання у житлі (котлів, радіаторів, побутової техніки). Виявлені недоліки й стан предметів і приладів обов’язково слід зафіксувати в акті приймання передачі житла.

! ВАЖЛИВО! Обов’язково здійсніть фотофіксацію стану квартири перед прийманням квартири за актом приймання-передачі.

Чому потрібно підписувати акт прийманняпередачі житла?

Дуже важливим для обох сторін є підписання акту приймання-передачі житла, який є невід’ємним додатком до договору. Слід пам’ятати, що дата підписання акту приймання-передачі житла буде датою початку договірних відносин і нарахування оплати за користування майном. Вказаний Акт підписують у двох примірниках (для кожної зі сторін) і складають у довільній формі – законодавством не передбачено правових вимог до форми такого акту.

Підписання акту на початку відносин оренди є важливим, оскільки саме акт дозволяє зафіксувати стан об’єкта, який передається в оренду. Саме з описом стану квартири в цьому акті орендодавець порівнюватиме стан квартири в момент, коли оренда завершиться.

Безоплатне користування чужим майном

Часто бувають випадки, коли власники надають вимушено переміщеним особам житло для тимчасового проживання на безоплатній основі. Може виникнути враження, що за таких умов договір оренди непотрібний. Але це не так. У такому випадку рекомендовано укласти договір безоплатного тимчасового користування житлом. У такому договорі слід визначити:

– умови безоплатного тимчасового користування майном;

– строк користування житлом;

– права та обов‘язки сторін;

– умови сплати внесків і платежів за утримання майна й комунальні послуги;

– відповідальність сторін;

– умови зміни та припинення договору тощо.

Слід зазначити, що укладення такого виду договору захистить права та інтереси як власника житла, так і орендаря. Наявність договору гарантуватиме право безоплатного користування житлом орендарю, а також дозволить уникнути конфліктних ситуацій у майбутньому. Договірні відносини дозволять сторонам ефективніше скористатися місцевими й державними програмами, які компенсують витрати за безоплатне розміщення осіб із числа ВПО.

Пропонуємо безкоштовно завантажувати посібник “Оренда житла: що потрібно знати ВПО та власникам житла?” безкоштовно просто зараз! Оренда житла: що варто знати ВПО та власникам житла

Андрій Бурий, юрист, волонтер 

Схожі статті