Головна Практичні поради

Безпечна оренда житла: визначення розміру орендної плати та порядку її внесення

Пропонуємо безкоштовно завантажувати посібник “Оренда житла: що потрібно знати ВПО та власникам житла?” безкоштовно просто зараз! Оренда житла: що варто знати ВПО та власникам житла  Для зворотнього зв’язку потрібно заповнити анкету за посиланням: https://forms.gle/SsVkzMFD7DibBN5k9

Розмір плати за користування житлом встановлюється сторонами в договорі оренди житла (ст. 820 Цивільного кодексу України). Ціну договору слід зафіксувати в гривні. Орендар вносить плату за користування житлом у строк, встановлений договором.

ВАЖЛИВО! Якщо строк внесення плати за користування житлом не встановлений договором, орендар має вносити її щомісяця.

Особливу увагу слід звернути на порядок зміни розміру орендної плати і строк попередження про таку зміну.

Не допускайте в договорі норм, що передбачають можливість односторонньої зміни розміру орендної плати. Продумайте перед укладенням договору, який строк повідомлення про необхідність перегляду розміру орендної плати буде для вас комфортним і чи важливий для вас час, протягом якого орендодавець не матиме права ініціювати зміну розміру орендної плати.

Проговоріть свої очікування з орендодавцем до укладення договору та узгодьте прийнятні для обох сторін формулювання, які зазначите в договорі. Також у договорі оренди житла варто вказати, в якій формі ви здійснюватимете оплату за користування житлом (готівковій чи безготівковій) і яким чином фіксуватимете факт здійснення оплати.

Ціна за користування майном може також включати вартість комунальних послуг, гарантійний платіж тощо.

Забезпечувальний платіж – це платіж (як правило – за останній місяць оренди), який сплачується орендарем наперед (одразу після підписання договору оренди). Такий платіж слугує власнику житла гарантією від несподіваного розірвання договору оренди й можливого простою квартири та потрібен лише для забезпечення зобов’язання.

Це законна вимога, яку може висувати на початку відносин оренди власник житла. Факт внесення забезпечувального платежу слід зафіксувати в договорі разом із порядком використання даного забезпечувального платежу у разі розірвання договору оренди або завершення строку оренди.

Схожі статті