Енергоефективність Новини

Зроблено істотний крок у бік суттєвого спрощення процесу енергомодернізації будинків за програмою “Енергодім”

Ухвалення законопроекту №6485 щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель в Україні дозволить істотно спростити процес енергомодернізації будинків за програмою “Енергодім”. Цей законопроект 23 лютого підтримали члени Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, повідомляє прес-служба Фонду енергоефективності

Зокрема Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності зазначив:

Програма “Енергодім” набирає обертів, однак, через певні бар’єри на шляху впровадження енергоефективних заходів, зокрема, через недосконале профільне законодавство, досі працює не на повну потужність. Ухвалення цього законопроекту дозволить спростити процес термореновації будинків та пожвавити ринок. Запропоновані спрощення найближчим часом будуть відображені в оновлених умовах програми “Енергодім”, – повідомив Єгор Фаренюк.

У свою чергу, Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад і територій України запевнив, що цьогоріч Мінрегіон планує масштабувати тренд на енергоефективність у громадах та істотно наростити темпи термомодернізації. 

Для цього маємо всі необхідні інструменти. Наразі актуальним залишається спрощення самих процедур. Скажімо, відшкодування коштів Фондом енергоефективності не після завершення проекту, а поетапно. Люди повинні мати зручні умови, аби легше модернізувати власний будинок.  Зміни до законів, що ми пропонуємо, мають це забезпечити, наголосив Василь Лозинський. 

Зазначимо, що законопроект №6485 передбачає створення нових та вдосконалення наявних механізмів забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Так, серед ключових нововведень передбачаються, зокрема, такі:

– впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;

– запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;

– запровадження можливості здійснення виплат грантів Фонду енергоефективності етапами, для полегшення фінансового навантаження на співвласників багатоквартирних будинків;

– можливість включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки (до 10% вартості проекту) супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проекту термомодернізації та інше.

Схожі статті