Енергоефективність Новини

Як покращити реалізацію Програми «Енергодім»: друге засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності

 

21 жовтня 2020 року відбулося друге засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності.

24 учасники Консультативної ради підключилися до онлайн-зустрічі.

Головним питанням для обговорення стала презентація результатів опитування і аналізу бар’єрів у впровадженні Програми «Енергодім».

Всі ідеї, оцінки, думки та пропозиції представники Консультативної ради представили як учасники ринку на основі власного досвіду роботи у галузі, або отримали від представників міст, ОСББ, проектних менеджерів, виконавців робіт з модернізації багатоповерхових будинків.

Визначено і презентовано ринкові та фінансові бар’єри впровадження проектів з термомодернізації за підтримки Фонду. Серед них: мала кількість фахових спеціалістів, організацій, які можуть стати відповідальними підрядниками, потреба в навчанні та “вихованні” таких спеціалістів, великі відсоткові ставки для кредитів, які часто вимушені брати ОСББ для здійснення заходів з енергоефективності.

Також учасники зустрічі обговорили питання щодо процедурних особливостей Програми «Енергодім», які треба спрощувати та вдосконалювати.

У подальшому, представники Консультативної ради структурують отримані результати, а остаточний перелік пропозицій-рішень — представлять дирекції Фонду енергоефективності.

Третє засідання Консультативної ради заплановано на 25 листопада 2020 року.

Схожі статті