25 лютого 2021 року відбулося п’яте засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності у форматі онлайн-зустрічі, до якої приєдналося понад 18 учасників.
Одними із ключових питань для обговорення стали план роботи та ключові напрямки діяльності майбутніх трьох комітетів Консультативної ради Фонду енергоефективності, які найближчим часом планує створити Дирекція Фонду.
Ці комітети покликані стимулювати та підтримувати здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності багатоквартирних будинків.
Відкриваючи засідання, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності зазначила, що раніше Консультативна рада сформувала бачення щодо створення комітетів за різними напрямками діяльності, серед них фінансово-економічний та технічний комітети, а також комітет інформаційної політики.
“Наше бачення роботи Консультативної ради полягає в допомозі Фонду енергоефективності у реалізації його функцій. Робота, що була проведена до цього, базувалася на вивченні перешкод та викликів під час просування та реалізації програми “Енергодім”, – підкреслила очільниця Фонду енергоефективності.
Під час заходу, Вадим Матковський, учасник Консультативної ради презентував план роботи Фінансово-економічного комітету на поточний рік згідно з напрямками його діяльності, узгодженими з дирекцією Фонду 17 лютого.
Напрямки діяльності Фінансово-економічного комітету:
- Аналіз фінансово-економічних, ринкових та інших бар’єрів для провадження енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою «Енергодім”.
Крім аналізу, цей напрям діяльності включає підготовку пропозицій для підвищення зацікавленості співвласників здійснювати енергоефективні заходи всередині житлових приміщень, а також підготовку пропозицій для розширення можливостей бізнесу брати участь у програмі «Енергодім». Зокрема, щодо усунення фінансових бар’єрів для підрядних організацій при реалізації проектів бенефіціарів Фонду.
- Вдосконалення та розширення інструментів стимулювання нових заходів з енергоефективності у житловому секторі України.
Цей напрям включає підготовку пропозицій щодо запровадження нового підходу в роботі Фонду – енергомодернізація житлових кварталів для забезпечення фокусованого використання муніципальних коштів для розвитку міста.
Також робота у цьому напрямку передбачає підготовку пропозицій щодо запровадження механізму оборотних коштів – револьверного принципу функціонування Фонду для фінансування енергомодернізації багатоповерхівок без необхідності залучення іншого боргового фінансування.
У свою чергу, Технічний комітет має чотири напрямки діяльності:
- Опрацювання технічних, регуляторних та інших бар’єрів для впровадження Програми
- Опрацювання технічних рішень
- Підготовка пропозицій щодо змін нормативної документації щодо підвищення енергоефективності будівель
- Професіоналізація процесу термомодернізації
Зокрема, другий напрямок діяльності включає підготовку та подання пропозицій до Фонду щодо внесення змін до технічних рішень, обладнання та матеріалів у рекомендаційних матеріалах, що розробляє Фонд.
Четвертий напрямок передбачає розробку, адаптацію та імплементацію моделей професіоналізації термомодернізації в Україні (кваліфікація проектних менеджерів, створення центрів компетенцій та/або посилення присутності на місцях, залучення муніципалітетів), а також забезпечення якості реалізації проектів термомодернізації.
Напрямки діяльності Комітету інформаційної політики:
1.Інформаційний
2.Організаційний
- Процедурний
Ці напрямки діяльності включають виявлення, аналіз та усунення інформаційного, організаційного та процедурного бар’єрів під час реалізації програми “Енергодім”.
Під час засідання, Ірина Ковальчук, учасниця Консультативної ради Фонду презентувала план роботи Комітету інформаційної політики. Він включає створення віртуальної партнерської мережі комунікації із організацій, які зацікавлені у популяризації Програми та діяльності Фонду, підготовку пропозицій щодо адресної доступної інформації для різних цільових груп, а також вдосконалення концепції проектного менеджменту.
У підсумку зустрічі, учасники Консультативної ради запропонували провести наступне засідання наприкінці березня поточного року, під час якого планується затвердити персональний склад та керівників вищезгаданих комітетів, а також напрямки їх діяльності та функції.
Довідка: Консультативна рада – це консультативно-дорадчий орган Фонду, що створюється для підтримки ініціатив з енергоефективності у житловому секторі, а також для інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності багатоквартирних будинків.