Енергоефективність Новини

У березні Фонд енергоефективності компенсував учасникам програми “Енергодім” близько 20 млн грн

В умовах воєнного стану в Україні Фонд енергоефективності продовжує надавати підтримку ОСББ. Зокрема, у березні Фонд компенсував співвласникам близько 20 млн грн у рамках програми “Енергодім”. Про це повідомив Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України під час онлайн-наради із представниками ОДА, яка відбулася 31 березня.

За його словами, Фонд має достатньо коштів для виконання взятих на себе зобов’язань перед ОСББ і всі проекти, що знаходяться у роботі, будуть профінансовані.

Ми готові компенсувати громадянам кошти за проведені енергоефективні заходи. Йдеться не лише про проведені роботи, а й за розроблення проектної документації та енергоаудит. Тож, коштів на рахунках Фонду достатньо для покриття зазначених витрат”, – наголосив перший заступник Міністра розвитку громад та територій.

У свою чергу, присутній на заході Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності зазначив, що зараз є велика кількість ОСББ, в першу чергу із західних областей, які готові перейти до етапу реалізації проектів. 

Наразі ми маємо 330 ОСББ-учасників програми, які вже розробили  проектно-кошторисну документацію, з них 140 ОСББ знаходяться на етапі виконання будівельно-монтажних робіт”, – повідомив Єгор Фаренюк.

Програма Фонду дозволяє підтримувати економічний розвиток регіонів, які не входять до зони інтенсивних бойових дій, а також будівельний сектор, розвиток якого уповільнився через війну, адже наразі є проблеми з виробництвом та постачанням матеріалів.

Наразі ми проводимо перемовини з компаніями-виробниками будівельних матеріалів щодо постачання їхніх систем та обладнання з відстроченням оплати для ОСББ, – зазначив очільник Фонду.

Він також додав, що після перемоги у війни, Фонд планує взяти активну участь у процесі відновлення житлового фонду України, який зазнав численних руйнувань через обстріли та бомбардування міст російськими окупантами.

Наразі відбуваються консультації з донорами і урядом щодо безпосередньої підтримки/фінансування Фондом робіт із відновлення пошкодженого житла, розробляється відповідна концепція нової Програми, – резюмував очільник Фонду.

Схожі статті