Енергоефективність Фінансові програми

П’ята редакція Програми «Енергодім»: зміни, що спрощують умови участі для ОСББ

30 вересня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», а також інших документів, що є невід’ємною частиною Програми.

Програма в новій редакції вступає в дію з 5 жовтня 2020 року. Це означає, що вже з цього дня усі заявки прийматимуться у новій редакції. Перехідний період триває 21 (календарний) день з дня вступу в дію нової редакції Програми. 

Тобто, Фонд буде приймати документи, і по нових вимогах, і за встановленими формами попередньої редакції (від 30 липня 2020 року) до 26 жовтня 2020 року включно.

Текст Програми «Енергодім» в новій редакції та супровідні документи містяться на сайті Фонду енергоефективності.

Всі нововведення спрощують процеси та процедури участі в Програмі, зокрема новими змінами передбачено наступне:

Спрощення умов: 

  • Програма «Енергодім» дозволяє направляти документи Заявки №2, Заявки №3, Заявки №4 та Заявки №5 напряму до Фонду. Також  виправлені та/або додаткові документи       ОСББ можуть направляти безпосередньо до Фонду.

Документи до Фонду можна направляти засобами поштового зв’язку (операторами поштового зв’язку), кур’єром тощо.

Важливо! Заявку №1 (на участь) потрібно надсилати виключно через Банки-партнери.

Можливість передачі усіх заявок через Банки-партнери залишається актуальною.

Тобто, ОСББ самостійно приймає рішення — напряму чи через Банк-партнер передавати Заявки 2,3,4,5.

•  Проектну документацію дозволено надсилати в електронному вигляді, а листом (довільної форми) підтвердити, що цей варіант документів повністю відповідає оригіналу.

•  Заявка та супровідні документи до неї повинні відповідати тій редакції Програми, що чинна на дату подання до Фонду незалежно від дати їх складання.

•  Інформацію про правки до проектної документації представники ОСББ зможуть отримувати на електронну адресу, що вказана у заявці. Також в листі будуть описані неточності, які варто виправити та рекомендації для повторного надсилання скоригованої проектної документації.

Уточнення процедурних вимог: 

•  ОСББ може подавати платіжні документи для відшкодування за актами виконаних робіт/послуг, після отримання підтвердження, де вказано що Заявки №2  визнана такою, що відповідає Програмі.

•  До копій платіжних доручень необхідно також надавати копії документів, які зазначені у призначенні платежу платіжних документів (наприклад, копії рахунків). Загалом деталізовано фінансові критерії до Заявок в Додатку 13.

•  Уточнено перелік та опис заходів з енергоефективності в Додатку 1 Порядку дій учасників Програми «Енергодім»

•  Внесено зміни для можливості проведення дистанційного аналізу якості реалізації будівельних робіт під час їх виконання: уточнена процедура аналізу якості проектів

•  Оптимізовано перелік вимог до обладнання та матеріалів

• З’явилася можливість вносити контакти менеджера з супроводу проекту до переліку контактних осіб

Рекомендуємо ознайомитися з детальним описом змін в ПОРІВНЯЛЬНІЙ ТАБЛИЦІ (у форматі: було — стало)

Схожі статті