Енергоефективність Новини

Програма Фонду енергоефективності має стати іще простішою та доступнішою для ОСББ

25 лютого в Мінрегіоні відбулося п’яте засідання Координаційної ради донорів Фонд енергоефективності. Його метою стало узгодження нової грантової моделі співпраці Фонду енергоефективності та мультидонорського трастового фонду (МДТФ), яка дозволить модернізувати програму “Енергодім”, зробивши її більш простою та доступною для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Водночас, перемовини триватимуть і надалі для узгодження остаточних домовленостей.

Участь у засіданні взяли представники Мінрегіону, Мінекоенерго, Представництва Європейського союзу в Україні, Фонду енергоефективності та партнерів: IFC, ПРООН, Світового банку, GIZ.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр розвитку громад і територій України Денис Шмигаль, основними бар’єрами для ОСББ щодо участі у програмі “Енергодім” є питання недовіри та зручності.

“Щоб додати акселерації Фонду енергоефективності, ми маємо глобально подолати два бар’єри – питання недовіри ОСББ та питання незручності та складності процедур. Там, де в законодавстві прописані механізми контролю на рівні держави, нам потрібно максимально спростити процедури і підходи для ОСББ. Це коло взаємної недовіри має бути розірвано”, – впевнений Денис Шмигаль.

У ході трьосторонніх перемовин оформилися проміжні домовленості, однак остаточного вигляду вони набудуть в ході подальших переговорів:

  • внести зміни до порядку виплати гранту, які дозволять об’єднати окремі етапи підготовки заявок на участь у програмі підтримки об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, знизити фінансове навантаження на ОСББ, зокрема за рахунок виключення необхідності пошуку власних коштів або залучення кредитних ресурсів на термомодернізацію;
  • доповнити програму підтримки ОСББ опцією, що дозволяє виплачувати гранти за завершені окремі етапи проектів з термомодернізації після проведення їх верифікації;
  • залучити у допомогу об’єднанням співвласників професійних менеджерів проектів, основними функціями яких є допомога та супроводження ОСББ на всіх етапах участі у програмі «Енергодім» (тобто від підготовки матеріалів до перших зборів ОСББ до підготовки заявки на верифікацію реалізованого проекту.
Схожі статті