Енергоефективність Новини

Мінрегіон: громадам необхідно впроваджувати енергетичний менеджмент

Впровадження державної політики у сфері енергоефективності обговорили під час панельної дискусії на V Форумі місцевого розвитку. Тема дискусії – «Можливості та виклики розвитку громад у контексті Європейського зеленого курсу». Ювілейний Форум відкрив перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Економія енергоресурсів – світовий тренд та завдання для кожної української громади. Впровадження енергетичного менеджменту – перший крок на цьому шляху, який громади мають зробити якомога швидше. Це потрібно для чіткого розуміння ситуації та визначення порядку дії, які готова зробити кожна громада заради економії енергії та коштів споживачів. Закликаю мешканців багатоквартирних будинків також поставитися до питання енергоефективності відповідально, проявляти ініціативу та вживати необхідних заходів. Можливості для цього є найрізноманітніші», – зазначив Василь Лозинський під час панельної дискусії.

Водночас перший заступник Міністра порушив питання реформи децентралізації та наголосив на її важливості для всієї України.

«Мрії про сильну державу мають нас об’єднувати та мотивувати. Реформа децентралізації – це нелегке рішення, однак воно реалізується заради результату – успішної нової сторінки історії України. Децентралізація не завершена, але це одна з найуспішніших реформ, яка отримує схвальні відгуки серед міжнародних партнерів»,  – наголосив Василь Лозинський.

Також учасники Форуму обговорили напрямки розвитку громад, співпрацю в Карпатському регіоні та українсько-польське транскордонне співробітництво.

У заході взяли участь народні депутати України, іноземні делегації, представники місцевих рад з різних регіонів України. Міжнародні партнери, іноземні гості з Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини ділитимуться досвідом проведення реформ та втілення ефективних управлінських практик у державах Центрально-Східної Європи.

Довідково

Організатори Форуму – Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати-Україна».

Європейський зелений курс передбачає розвиток країн на основі інноваційних технологій, що не шкодять довкіллю.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що ВРУ ратифікувала Угоду з ЄІБ, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Схожі статті