Енергоефективність Новини

Фонд енергоефективності вчергове спростив отримання грантів для ОСББ

16 квітня Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила нові зміни до Програми “Енергодім”, які мають зменшити фінансове навантаження на ОСББ-учасників програми.

Нова редакція програми передбачає суттєві зміни в грантовій політиці та процедурах Фонду. Ключовою метою змін називають зменшення фінансового навантаження на ОСББ:

  1. Впроваджено тимчасові положення, які передбачають виплату частини гранту на підставі акту виконаних робіт й сплати бенефіціаром обов’язкового внеску, не чекаючи повного розрахунку ОСББ з підрядниками. Норма поширюється на ОСББ, що уже подали або подадуть заявки на участь в програмі у 2020 році. Якщо ці нововведення будуть успішними, їх можуть ввести на постійній основі.
  2. Впроваджується поетапна виплата третьої частини гранту / покрокова верифікація. Ці зміни дозволяють ОСББ звернутися до Фонду не більше трьох разів для відшкодування витрат на будівельно-монтажні роботи та інші затрати, що відносяться до третього траншу.

 

Детальну інформацію про зміни до програми “Енергодім”, текст програми та умови перехідного періоду для подання заявок будуть опубліковані на сайті Фонду енергоефективності найближчим часом.

Під час засідання Наглядова рада також розглянула аудиторський висновок зовнішнього аудитора та затвердила річну фінансову звітність Фонду.

Наглядова рада Фонду також розглянула звіт дирекції за результатами роботи у І кварталі 2020 року. Так, у перші три місяці цього року Фондом отримано 42 заявки, одна з яких на затвердження проекту.

Загалом з початку дії Програми “Енергодім” отримано 59 заявок, 49 заявок — за пакетом енергоефективних заходів Б (Комплексний). Також з початку року Фонд підписав 31 Меморандум про співпрацю з органами місцевого самоврядування. Крім того, команда установи взяла участь у 5 регіональних поїздках, де провели публічні презентації та обговорення Програми та діяльності Фонду.

Наглядова рада схвалила 5 заявок, очікувана вартість яких, перевищує 5 млн грн. Загальна очікувана вартість цих об’єктів складає понад 33 млн грн, очікувана сума гранту  — понад 23 млн грн.

Схожі статті