Енергоефективність Новини

Фонд енергоефективності доповнив “Альбом технічних рішень: типові рішення для проектування енергоефективних заходів”

Фахівці Технічного офісу Фонду енергоефективності разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH доповнили Альбом технічних рішень двома розділами: рекуперація та теплова ізоляція трубопроводів. Про це повідомляє прес-служба Фонду енергоефективності. 

Альбом технічних рішень – це посібник для інженерів-проектувальників, що складається із трьох томів і містить опис типових технічних рішень, що враховують технічні вимоги Фонду при проектуванні енергоефективних заходів у багатоповерхівках за програмою “Енергодім”. Матеріали альбому можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/33javZA.

Наведена в Альбомі інформація також буде корисна для енергоаудиторів, які здійснюють первинну технічну оцінку будівлі, надають рекомендації по впровадженню заходів з енергоефективності та складають попередній інвестиційний план проекту.

Перші два томи містять інформацію для проектування заходів з теплоізоляції огороджувальних конструкцій будівель, а третій — інформацію про матеріали для проектування інженерних систем будівлі. 

Відповідні розділи Альбому представлені у форматі (*.dwg), які можна безпосередньо використовувати при розробці графічної частини проектної документації.

Дотримання наведених у Альбомі рекомендацій дозволить підвищити рівень якості складання проектної документації, а це, у свою чергу, дозволить ОСББ-учасникам програми “Енергодім” пройти процес схвалення заявки на затвердження проекту та відшкодування витрат швидше та без доопрацювань.

Два нові томи містять інженерні рішення щодо систем вентиляції з рекуперацією теплової енергії та ізоляції трубопроводів.

Зокрема, ТОМ 3.1 “Інженерні рішення щодо систем вентиляції з рекуперацією теплової енергії” містить:

– вимоги до встановлення;

– способи встановлення;

– варіанти встановлення вентиляційних установок з рекуперацією тепла;

– настінний монтаж припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла;

– внутрішньостінний монтаж припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла;

– монтаж припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла на фасадній стіні;

– встановлення припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла в приміщенні з виходом повітропроводу за засклений балкон (лоджію);

– встановлення припливно-витяжної установки із рекуперацією тепла на горищі (для малоповерхових багатоквартирних будинків); 

– рекомендації до проведення розрахунків та вибору обладнання. визначення повітрообміну в приміщенні;

– приклад проведення розрахунку ефективності системи вентиляції з рекуперацією теплової енергії;

– приклад проведення розрахунку повітрообміну приміщень;

– відповідні креслення.

ТОМ 3.2: Інженерні рішення щодо ізоляції трубопроводів містить:

вимоги нормативних документів до теплової ізоляції;

– методику проведення розрахунків товщини ізоляції у відповідності до вимог нормативних документів;

 – відповідні креслення та приклад плану трасування трубопроводів в підвальному приміщенні.

Важливо! Інші вимоги нормативних документів, не наведені в Альбомі, мають відповідати чинному законодавству, що має бути підтверджено позитивним висновком/звітом експертної організації державної форми власності.

Крім зазначених томів Альбом містить:

ТОМ 1: текстова пояснювальна записка щодо архітектурно-будівельних рішень під час здійснення енергоефективних заходів у багатоповерхових будинках: містить нормативну технічну інформацію для проектування впровадження заходів з теплоізоляції зовнішніх стінових конструкцій, покриттів та перекриттів, вікон, зовнішніх дверей, облаштування балконів. 

ТОМ 2: креслення вузлів облаштування огороджувальних конструкцій теплоізоляційної оболонки будівель. Креслення типових вузлів спростять підготовку проектної документації для впровадження енергоефективних заходів з утеплення огороджуючих конструкцій багатоквартирних будинків. 

ТОМ 3: пояснювальна записка щодо інженерних рішень, типові схеми встановлення вузлів обліку теплової енергії та індивідуальних теплових пунктів. Цей том пропонує рішення для систем внутрішнього теплопостачання багатоповерхівок, рекомендації у якому вирішують низку проблем, серед яких, зокрема, нерівномірність внутрішньої температури в різних приміщеннях будівлі, перетопи та недотопи протягом опалювального періоду. 

Всі проектні рішення мають бути максимально деталізовані, адже від цього залежить якість виконання будівельних робіт.

За додатковою інформацією – звертайтеся до регіональних радників IFC з Програми підтримки Фонду_ЕЕ: https://bit.ly/37wJodf.

Схожі статті