Енергоефективність у містах Новини

Закон про енергоефективність сприятиме модернізації житлового фонду, — Василь Лозинський

Закон про енергетичну ефективність, який нещодавно ухвалив Парламент, допоможе модернізувати житловий фонд та громадські будівлі — дитячі садочки, школи, лікарні. Про це повідомив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський у коментарі порталу «Інтерфакс. Енергореформа», повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Закон закладає необхідні підвалини для залучення додаткових інвестицій для проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності. Таким чином ми зможемо отримати «дешеві» європейські кредити на енергомодернізацію як житлового фонду, так і громадських будівель — дитячих садочків, шкіл, лікарень», — зазначив Василь Лозинський.

За словами Василя Лозинського, для держави ухвалення цього Закону — це революційні зміни, адже такий крок здешевить витрати державного та місцевих бюджетів на утримання власних будівель.

Також заступник Міністра додав, що документ затверджує створення Плану заходів з енергоефективності як на національному, так і на місцевому рівнях. Це сприятиме консолідації зусиль держави щодо руху на шляху здобуття повної енергетичної незалежності, а також забезпеченню комплексного підходу у реалізації енергоощадних програм.

Зауважимо, у жовтні 2021 року Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону №4507 про енергетичну ефективність. Документ створює передумови для розвитку сфери енергоощадності та запроваджує регуляторні інструменти й механізми дієвої підтримки галузі.

Схожі статті