Енергоефективність у містах Новини

У Володимирі ОСББ впроваджують енергоефективні заходи за сприяння програми “Енергодім”

У Володимирі, попри воєнні дії, за кошти міжнародних партнерів продовжують впроваджувати Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», що дозволить у холодну пору року значно зменшити витрати на оплату за спожитий газ та скоротити обсяги його використання. Про це повідомляє ІА “Інформаційні новини”.

Нещодавно перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук в рамках підготовки до опалювального сезону відвідав будинки, у яких тривають роботи з термомодернізації, повідомили у Володимирській міській раді.

ОСББ “Мрія”, що на вулиці Ковельській, згідно з програмою, минулого року провело низку заходів з утеплення будинків, заміни вікон, дверей, встановлення індивідуального теплового пункту. Цьогоріч мешканці працюють над встановленням давачів регулювання тепла у кожній квартирі та на кожній батареї. Це дасть змогу самостійно встановлювати потрібний температурний режим, а також додатково економити кошти. Мінімальна позначка на лічильнику становить 16 градусів за Цельсієм, але щоб запобігти замерзанню системи, повністю вимкнути опалення у квартирі не вдасться.

На вулиці Сагайдачного тривають роботи з утеплення фасадів та облаштування даху. Попередньо дах накрили ПВХ-мембраною, яка захищатиме будинок від протікань, та додатково утеплили. Також у минулі роки було проведено значну роботу щодо термомодернізації ОСББ за програмою «Енергодім».

Уже на завершальній стадії роботи з утеплення фасаду одного з будинків ОСББ “Затишок”. Нещодавно там трапилась пожежа, тому частину обгорілої стіни майстри обіцяють замінити найближчим часом.

Мешканці цих будинків розповідають, що завдяки заходам з термомодернізації споживають приблизно удвічі менше тепла і мають удвічі менші платіжки, у порівнянні зі звичайними багатоповерхівками.

Через воєнні дії держава регулює кількість використання природного газу для підприємств, які забезпечують теплопостачання, та зменшує ліміти використання на 10%.

Згідно з програмою, ОСББ бере у банку кредит: 30% оплачує самостійно, 60-70% – покривають міжнародні кошти, а з місцевого бюджету гасяться відсотки за кредитними зобов’язаннями у банку. Частина коштів з міського бюджету вже була цьогоріч виплачена.

“На час воєнного стану свої зобов’язання місто реєструє, і щойно Державна казначейська служба України пропустить, вони будуть сплачені”, – розповідає Ярослав Матвійчук.

Загалом, для підтримки ОСББ, які беруть участь у цій програмі, для погашення відсотків за кредитами у 2022 році укладено 5 договорів на загальну суму 2 млн 169 тис. грн, з яких 897 тис. грн уже було сплачено до початку повномасштабного вторгнення росії.

Схожі статті