Енергоефективність у містах

ОСББ з Чернівців та Закарпаття відвідали модернізовані будинки за програмою “Енергодім”

Фонд енергоефективності продовжує знайомити місцеві ОСББ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім” у різних регіонах України.

ОСББ вже оглянули низку об’єктів, серед яких, зокрема, модернізовані будинки “Конякіна 29” у Луцьку, “Земська 39” у Прилуках, “Щурата 8” у Львові та “Липи 4 “ у Новояворівську, “Говорова 5” в Одесі.

30 вересня та 1 жовтня за сприяння Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні ОСББ з Ужгорода, Іршави, Мукачево та Чернівців (Закарпатська та Чернівецька обл.) презентували львівські будинки “Антонича 26” та “Наш дім 8”, де вже завершені проекти термореновації житла за пакетом Б “Комплексний”. 

Учасниками заходів стали представники Фонду енергоефективності, Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні,Ужгородської та Чернівецької міських рад, Мукачівської ОТГ, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, GIZ, регіональні радники IFC.

Екскурсія для ОСББ розпочалася з огляду будинку “Антонича 26”. У межах Програми у цій багатоповерхівці замінили й утеплили трубопроводи теплопостачання та гарячої води, замінили вікна у місцях загального користування, утеплили дах, зовнішні стіни та цоколь, а також встановили балансувальні клапани.

Завдяки участі в програмі “Енергодім” Фонду енергоефективності ми утеплили стіни, відремонтували дах та довели до ладу підвальне приміщення разом з усіма комунікаціями. Це ті самі зміни, які роблять будь-яке житло комфортним та безпечним”, – розповів Станіслав Заболотний”, голова правління ОСББ “Антонича 26”. 

Наступною локацією став оновлений будинок з ОСББ “Наш дім 8”. За програмою “Енергодім” мешканці встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП), утеплили зовнішні стіни та трубопроводи теплопостачання й гарячого водопостачання, а також встановили автоматичні балансувальні клапани, що дозволило забезпечити рівномірність подачі тепла для всіх квартир та регулювати його інтенсивність залежно від погодних умов. 

Місцеві ОСББ також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

Станом на 1 вересня 2021 року у Закарпатській області зареєстровано 743 ОСББ, зокрема, з них в Ужгороді – 443 ОСББ, у Мукачеві – 97, Іршаві – 10.

В Ужгороді прийнято “Програму відшкодування частини кредитів “Теплий дім” 2018-22 рр.”, але поки без бюджету, у Мукачеві – “Програму підтримки та стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Мукачівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки”, однак, також без фінансування.

У Чернівцях налічується 350 ОСББ, для яких у місті діє Програма часткового відшкодування витрат за залученими кредитами на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках “Тепла оселя” на 2020-2023 роки із відповідним фінансуванням у розмірі 900 тис. грн на поточний рік. За умовами Програми, ОСББ відшкодовується частина відсоткової ставки.

Наразі до Фонду надійшло 5 заявок від ОСББ із Закарпатської області та 2 – від ОСББ з Чернівецької області.

Як стати учасником програми “Енергодім”?

Щоб модернізувати будинок за програмою “Енергодім” ОСББ спочатку має ознайомитися з умовами Програми та умовами Грантового договору і погодитися з ним (https://eefund.org.ua/dokumenti). Після цього –  провести загальні збори ОСББ, енергоаудит будівлі, та подати заявку на участь у Програмі.  

Детальніше про програму “Енергодім” – https://energodim.org/

Які ЕЕ заходи можна провести, щоб модернізувати будинок?

Щоб модернізувати будинок необхідно почати зі встановлення індивідуального теплового пункту. Наступними кроками є гідравлічне балансування системи опалення будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях. 

Багато будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах Програми можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: info\support@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: https://energodim.org/#get_consult

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” реалізується ДУ “Фонд енергоефективності” з серпня 2019 року. Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету А “Легкий” та 50% для пакету Б “Комплексний”.

Програма діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, енергоефективні програми підтримки ОСББ мають понад 120 громад.

Схожі статті