Енергоефективність у містах Місцеві програми фінансування

ОСББ “Авіатор 164” у Львові повністю отримало компенсацію за програмою “Енергодім”

Фонд енергоефективності продовжує цикл новин про завершені проекти енергомодернізації багатоквартирних будинків, співвласники яких отримали повну суму відшкодування за програмою “Енергодім”. Про це повідомляє прес-служба Фонду. 

Зокрема, мешканці будинку з ОСББ “Авіатор 164” у Львові повністю завершили проект реновації свого будинку вартістю понад 8 млн грн та отримали у квітні поточного року 5,3 млн грн гранту за програмою.

Їхній десятиповерхівці понад 21 рік, має 120 квартир та 3 під’їзди, у якій живе 221 співвласник. 

До модернізації, будинок мав безліч проблем: знищені парапети, великі втрати теплоносія, нерівномірний розподіл тепла, що призводило до “недогріву” та “перегріву” квартир. З роками ці проблеми лише поглиблювалися. Тож, комплексна енергомодернізація будинку стала рятівним кругом для його мешканців. 

“Одні квартири перегрівалися, інші – особливо, у третьому під’їзді, не догрівалися. Також у будинку були великі втрати теплоносія, знищені парапети”, – розповідає Галина Джулай, управителька будинку.

Тому у січні 2020 року мешканці подали заявку на участь у програмі “Енергодім” і обрали пакет “Б” (“Комплексний”), за яким впровадили низку енергоефективних заходів. Серед них, утеплення трубопроводів теплопостачання та трубопроводів гарячої води, утеплення фасаду будинку, заміна парапетів над входом у під’їзди, встановлення енергозберігаючих вікон у місцях загального користування, а також встановлення автоматичних балансувальних клапанів у системі опалення.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту – 8,1 млн грн, з яких грант – 5,3 млн грн

Власний внесок співвласників загалом – 2,78 млн грн 

Крім того, будинок отримав ще додаткові 400 тис. грн від Львівської міської ради в рамках співфінансування енергоефективних заходів за місцевою програмою.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 274 грн/м2 або 16 440 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту – 15 місяців з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

Заощадження

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть понад 493,2 тис. кВт∙год/рік або 622,6 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 30,7%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 451 тонн/рік.

Розрахункове споживання енергії до впровадження енергоощадних заходів у будинку склало 1,6 млн кВт*год/рік, після – 1,1 млн кВт*год/рік.

“Уже маємо реальну економію теплоносія. У січні співвласники заплатили за тепло вдвічі менше у порівнянні з розташованими поруч будинками, де не впроваджені енергоефективні заходи”, – розповідає Галина Джулай, управителька будинку.

Основні кроки ОСББ для отримання гранту

1) ОСББ виконало попередній енергоаудит будинку та подало заявку на участь у програмі і отримало грант у розмірі 7 тисяч грн на відшкодування 70% вартості енергоаудиту будинку

2) ОСББ замовило розробку проектно-кошторисної документації та її експертизи та подало заявку на затвердження проекту, після чого отримало грант на 60,8 тис. грн на компенсацію 70% вартості цих заходів 

3) ОСББ виконало роботи за проектом та подало заявку на верифікацію проекту й після її схвалення отримало 2 мільйони 601 тисячу 427 гривень або 70% відшкодування за роботи, обладнання та матеріали, а також за технічний та авторський нагляд, сертифікацію енергоефективності будівлі.

Нагадаємо, вищезазначені гранти ОСББ спочатку отримало від Фонду, а потім від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини).

Приєднуйтеся до програми “Енергодім” і повертайте більшу частину витрат на модернізацію житла: https://energodim.org/

Якщо у вас залишилися питання ви можете звернутися до регіональних радників IFC за безкоштовною консультацією: http://bit.ly/3hhbE72

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Схожі статті