Енергоефективність у містах Новини

Дев’ять міських і селищних рад Запорізької області підписали меморандуми про співпрацю з Фондом енергоефективності

11 березня 2020 року 9 міст та селищ Запорізької області підтримали реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла в межах партнерства з Фондом енергоефективності.

Меморандуми про співпрацю підписали Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності та міські голови Запоріжжя, Гуляйполя, Приазовська, Приморська, Пологів, Веселівки, Чернігівки, Широківки та Якимівки.

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання впроваджувати в регіоні практики стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності багатоповерхових будинків з ОСББ.

Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності: “Співпраця міст з Фондом допомагає залучити додаткові державні кошти в міський бюджет. А впровадження енергоефективних заходів в багатоповерхівках за Програмою “Енергодім”  сприяє скороченню витрат населення на оплату енергоресурсів”.

Додамо, що у Запоріжжі діє міська програма, яка передбачає відшкодування відсотків по кредиту (за кошти міського бюджету), наданим ОСББ на придбання обладнання та/або матеріалів, і відповідних робіт по впровадженню енергоефективних заходів, відповідно до Програми «Енергодім».

У Запоріжжі  4 358 багатоповерхових будинків, з них – у 1078 створено ОСББ. Всього в Запорізькій області налічується 1618 ОСББ у 1760 будинках: всі вони можуть взяти участь в програмі “Енергодім” та отримати відшкодування на проведення енергоефективних заходів.

Володимир Буряк, Запорізький міський голова наголошує, що місцева програма підтримки енергоефективних заходів для ОСББ, передбачає компенсацію відсоткових ставок за кредитами, які беруть запорізькі об’єднання співвласників для комплексної термомодернізації будинку. Мер додав, що місто готове й надалі активно працювати в напрямку енергомодернізації муніципальних будівель і багатоповерхових будинків.

Щоб отримати підтримку від міста, необхідно звернутися у Департамент з управління ЖКГ або у відділ сприяння ОСББ Запорізької міської ради.

Схожі статті