Енергоефективність Успішні кейси

“Діяльність проєктного менеджера дуже допомагає ОСББ”, – Ігор Курапов, ОСББ “Заболотного, 59, 59/1 і 59/2”

Чи дійсно ОСББ доречно наймати проєктних менеджерів при роботі з Фондом енергоефективності, у чому переваги пакету “А легкий (спрощений)” Програми “Енергодім”, – про це та чимало іншого читайте в розмові з Ігорем Кураповим, в.о. голови правління ОСББ “Заболотного, 59, 59/1 і 59/2” з Одеси. 

Розкажіть про свої будинки. Які заходи необхідно було в них здійснити і чому ви вирішили скористатися пакетом “А легкий (спрощений)”?

Ми почали співпрацю з Фондом енергоефективності ще раніше, за головування Андрія Петрова, мого попередника. Тоді почали зростати цифри в платіжках, і кожне ОСББ намагалося економити: бігали в підвал, регулювали прилади тощо. До нас приїжджав Віктор Мостовий, регіональний радник. На загальних зборах ми піднімали питання енергомодернізації будинку у співпраці з Фондом і вирішили спробувати вжити заходів на Заболотного, 59, бо опалення заходить саме туди і потім уже йде далі в усі будинки. 

Тоді ще не було спрощеної форми участі у програмі “Енергодім”, тож ми зробили теплопункт, поставили балансувальні клапани та встановили теплоізоляцію на труби. В перший рік ми побачили хорошу економію. Наші мешканці також не розуміли, що температура в трубах регулюється залежно від температури надворі. 

Тоді ми мали починати імплементацію спрощеної програми для інших двох будинків, але почалося повномасштабне вторгнення. У перший рік Віктор дзвонив нам і запитував, що ми думаємо щодо продовження, проте нам було лячно щось робити. На другий рік війни ми зрозуміли, що варто рухатися далі й впроваджувати енергоефективні заходи. 

Окрім компенсації від Фонду, частину витрат компенсували з міського бюджету завдяки відповідній програмі нашого міста. Коли ми зібралися на раду правління, я запропонував запускати програму відразу в обох будинках, аби швидше впоратися. 

Цьогоріч ми вже побачили покращення, хоча в нас теж є кілька квартир із прохолодними батареями. Але це зрозуміло, тому що ще нема балансувальних клапанів. Тож у майбутньому ми не лише замінимо труби, але й поставимо балансувальні клапани. У будинку на Заболотного, 59 вони грають важливу роль: у нас ідентична температура як на першому, так і на десятому поверсі.

Як ви домовлялися зі співвласниками? Чи виникали якісь труднощі?

Спершу співвласники боялися кредитів, і саме тому вони сказали, що якщо ми вживатимемо якихось заходів, то зробимо це власним коштом. Це було ще за часів, коли головою ОСББ був Андрій Петров. Ціна станом на часи до повномасштабного вторгнення становила 10 гривень на квадратний метр. Ми зібрали більшу частину суми (дехто ще досі не сплатив внесок) і запровадили програму. Коли прийшли платіжки, а температура в будинку вирівнялася, всі побачили економію. 

Так, у нас є люди, які дуже нагрівають батареї, а потім відчиняють вікна, але ми проводимо з ними бесіду, й вони потихеньку звикають до нового способу життя. 

Які переваги пакету “А легкий (спрощений)” ви відчули, впроваджуючи проєкт? Які ваші враження від цього досвіду?

Із нами працював проєктний менеджер Євген Магір, якому я хочу принагідно подякувати. Для пакету “А” ми швидше зібрали й подали документи, адже система значно спростилася. Подаючи документи за старою процедурою, Андрій декілька місяців збирав, ксерив та виправляв документи — зараз це значно швидше. 

Крім того, діяльність проєктного менеджера дуже допомагає ОСББ, адже в мене є інша робота, крім ОСББ. І тому Євген дуже мене виручив. Тож якщо вам потрібна допомога, то не бійтеся делегувати роботу фахівцю.

Які основні заходи ви здійснили і про який рівень їхньої ефективності можна говорити?

Ми насамперед поставили температурні датчики на всіх трьох будинках. Ми бачимо температуру на вулиці й температуру теплоносія, і це економить час, адже більше не потрібно бігати в теплопункт і знімати показники. Ця система повністю автономна, і підрядник, який робив нам теплопункт, навіть поставив насос, який автоматично вмикається в разі затоплення. Ми запустили цю систему в лютому. У нас були проблеми з трубами: деякі з них не витримали тиску, тож ми їх доварювали та замінювали. Люди відчули зміни, але для того, аби виразно їх побачити, необхідно ще доставити балансувальні клапани на інших двох будинках.

Чи є у вас плани на інші пакети Фонду?

Зараз ми відчуваємо потребу поставити сонячні панелі, адже через відключення система періодично перестає працювати, а балансувальні клапани перестають виконувати свою роботу. У нашому ОСББ є співвласниця, яка переїхала з будинку, котрий пройшов усі етапи енергомодернізації. Вона допомагає доносити решті співвласників, що заходи з енергоефективності — це про економію, тож мешканці наших будинків хочуть продовжувати впровадження програм Фонду.

 

Схожі статті