Енергоефективність Новини

Держбюджет-2022 ухвалено: Фонду енергоефективності виділили 2,6 мільярди гривень

Верховна Рада України сьогодні ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про державний бюджет України на 2022 рік. Зокрема, на поповнення статутного капіталу Фонду енергоефективності у наступному році виділено 2 млрд 594 млн 335 тис. грн, повідомляє прес-служба Фонду енергоефективності.

Це зафіксовано в законі про Державний бюджет України на 2022 рік №6000 від 15 вересня, опублікованому на сайті парламенту.

За ухвалення законопроекту у другому читанні проголосували 264 народних депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.

“Ми вітаємо рішення народних депутатів! Стабільне фінансування галузі енергоефективності вкрай важливе, адже профінансовані проекти відчутно зменшують витрати мешканців багатоповерхівок на оплату житлово-комунальних послуг. Тисячі родин вже живуть в модернізованих будинках та заощаджують власні кошти”, – прокоментував Єгор Фаренюк, виконуючий обов’язки директора Фонду енергоефективності.

В 2021 році Кабмін виділив 100 млн гривень з державного бюджету на збільшення статутного капіталу Фонду енергоефективності і збільшив його до понад 2,8 млрд гривень. Таким чином, загальний статутний капітал Фонду енергоефективності у 2022 році складе 5,4 млрд грн.

Довідково. Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC та GIZ.

Загалом за весь час із держбюджету до капіталу Фонду було внесено 2,7 млрд грн, ще 100 млн євро для співфінансування програм з енергоефективності виділили донори – Європейський Союз та Уряд Німеччини, які адмініструються IFC – Міжнародною фінансовою корпорацією.

Схожі статті