Кращі практики Місцеві програми фінансування

Яку допомогу може отримати ОСББ від органів місцевої влади?

Від місцевої влади ОСББ може отримати різноманітну допомогу: від консультування з питань управління будинком до фінансової допомоги при впровадженні проєкту з енергомодернізації. 

Обсяг допомоги залежить від конкретного органу місцевого самоврядування. В певних містах місцева влада усіма силами сприяє створенню та роботі ОСББ, в інших – не докладає особливих зусиль для того, щоб допомагати громаді самоорганізовуватися.

В той же час, всі міста, в яких органи місцевого самоврядування надають містянам суттєво допомогу, об’єднує спільна риса – активна громада, яка доклала зусиль, щоб міська влада надавала таку підтримку.

Щоб з’ясувати яку підтримку надає міська влада у вашому місті варто поспілкуватися з профільним департаментом вашої міської ради. Саме він може підказати які програми діють у вашому місті та чим вам може бути корисна міська влада. Або ж ви можете отримати цю інформацію самостійно, дослідивши веб-сайт міської ради. В будь-якому випадку, якщо міська влада не надає таку підтримку, якої вам би хотілося, варто попрацювати над тим, щоб наступна програма підтримки сфери житлово-комунального господарства у вашому місті вже більше враховувала актуальні потреби вашої громади.

Можливість впливати на зміст та реалізацію цієї програми у ваших руках – вам необхідно об’єднатися з іншими активними громадянами та спільними зусиллями спробувати вплинути на ситуацію у вашому місті, наприклад – створити або долучитися до місцевої Асоціації ОСББ. Детальніше про успішний досвід співпраці з міською владою читайте в цьому інтерв’ю: Павло Хобот: “Дієвий інструмент для захисту інтересів ОСББ – адвокаційні кампанії”

Схожі статті