Для багатьох управителів важливий момент роботи – це залучення нових клієнтів. Однак навіть якщо мешканці певного будинку вже звернулися до вас самостійно або за рекомендаціями, вони ще не стали вашими клієнтами. Для реальних змін необхідно, щоб будинок – кандидат (точніше настрій його співвласників, які прийматимуть рішення про співпрацю з вами, як з
менеджером або управителем), відповідав певним ключовим критеріям. Про них ми розкажемо в цій статті.
Невдоволеність якістю поточних послуг
Перехід від одного управителя до іншого – процес непростий для усіх його учасників, який потребує чимало часу. Тому, щоб співвласники будинку наважились на зміни, рівень невдоволеності послугами поточного управителя або їхньою вартістю має досягти критичної точки. Отже, незадоволеність якістю поточних послуг – це один з головних критеріїв того, що цей будинок може стати вашим новим клієнтом.
Бажання змін
Дієве бажання змін на краще – це інший важливий чинник залучення будинку-кандидата. Власники, що прагнуть покращень формують ініціативну групу, яка створюватиме ОСББ, що в подальшому обиратиме нового управителя або менеджера. Цей процес є також тривалим. Його результатом для вас стане голосування співвласників на загальних зборах, яке вирішить, хто і як керуватиме будинком та скільки це коштуватиме.
Готовність оплачувати якісніші послуги, навіть якщо вони будуть дорожчими
Це ключове питання, відповідь на яке допоможе вам визначити, чи буде прибутковим для вас обслуговування цього будинку. Наприклад, якщо співвласники бажають швидких та комплексних змін (ремонтів внутрішньо-будинкових мереж, заміни вікон, встановлення індивідуального теплового пункту, ремонту та утеплення даху, підвалу, фасаду), то навіть з урахуванням місцевих та державних програм, їх неможливо запровадити за ті самі кошти, що вони платили комунальному підприємству: потрібно формувати ремонтний фонд. Інакше модернізація будинку триватиме роками.
Отже, будинок-кандидат варто брати до співпраці лише коли наявні усі три складові: незадоволеність якістю поточних послуг, бажання змін та готовність оплачувати якісніші послуги, навіть якщо це буде дорожче. Про це важливо пам’ятати, оскільки незадоволених завжди багато, тих, хто готовий до рішучих дій та до змін – набагато менше, а таких, хто готові доплачувати за очікуваний результат – зовсім небагато.
Микола Ільїнов, фінансовий експерт, управитель багатоквартирного будинку