Для того, аби залучити багатоквартирний будинок в управління, окремі фахівці та цілі управляючі компанії проходять непростий шлях, на якому потрібно не лише зустріти співвласників, які хочуть змін для свого будинку, але й переконати їх, що обрати варто саме їхні послуги. І тут їм у пригоді стають декілька стратегій. Про одну з них – стратегію демонстрації результатів – Управбуд розповідав у минулій статті Миколи Ільїнова, зараз публікуємо її продовження.
Стратегія рекомендацій
Згадайте, як часто ви рекомендуєте своїм знайомим чи друзям товар або послугу, якими ви були задоволені? Ви ділитеся своїми враженнями, а людина за вашої рекомендації купує і таким чином розвиває чийсь бізнес. «Сарафанне радіо» прекрасно працює, і багато компаній будують свої маркетингові стратегії, використовуючи стратегію рекомендацій.
Десятки чи сотні співвласників будинку, де ви очолюєте правління ОСББ, щодня спілкуються зі своїми знайомими та колегами і згадують надані вами комунальні послуги.
Це означає, що з великою ймовірністю хтось із них згадає вашу роль у подоланні проблем будинку: «У нас так само було. Але ми створили ОСББ, його очолила тямуща людина, і все змінилося на краще». Після такої розмови до голів правління часто звертаються з проханням про управління.
Наприклад, мій знайомий управитель Ілля Ш. попросив, аби невеличкий інформаційний буклет з описом його послуг роздавав сантехнік, з яким він співпрацює. У людини «золоті руки», і він має багато замовлень, відвідуючи домогосподарства у різних будинках. Тож, сантехнік може допомогти колезі, розповідаючи їм про можливості співпраці з ним як потенційним менеджером будинку.
Також він провів невеличку акцію, запропонувавши мешканцям будинку закупити та посадити на прибудинковій території молоді дерева. Люди охоче вийшли на суботник в гарну погоду, із задоволенням фотографувались протягом заходу та викладали фотографії у соцмережі. Ілля придумав жартівливий конкурс і невеличкий приз за найдотепніше висвітлення акції саджання дерев «під патронатом» менеджера будинку. Ці фото і веселі дописи побачили сотні фейсбук-друзів мешканців ОСББ Іллі, і ця «реклама» добре спрацювала.
Стратегія активного пошуку
Ще один варіант стратегії – це активний пошук будинків, які хотіли б взяти на обслуговування. Варіантів пошуку може бути декілька, наприклад:
- Ви обираєте будинок за територіальним принципом (тобто щоб усі будинки були в одному районі або навіть в одному кварталі) з міркувань зручності обслуговування.
Це означає, що вам потрібно самостійно обійти всі найближчі будинки і запропонувати мешканцям свої послуги.
- Ви обираєте будинок за фінансовим принципом (тобто оцінюєте зовнішній вигляд, припарковані автомобілі, інші ознаки рівня доходів мешканців), що може свідчити про те, що і ваші послуги, будуть відповідно оплачені.
Ці непрості в реалізації варіанти потребують часу: спочатку на пошук, потім на переговори з активом будинку та на переконання, що ви – саме той, хто їм потрібен.
Згодом триває процедура зі створення в будинку ОСББ, і тільки потім можна говорити про початок співпраці за винагороду.
Тож, вам вирішувати: можливо доцільніше витратити цей час на стратегії демонстрації результатів чи рекомендацій, покращуючи комфорт у будинку (будинках), якими ви опікуєтесь, і у такий спосіб, підвищуючи шанси на залучення нових будинків.
Микола Ільїнов, управитель багатоквартирного будинку, фінансовий експерт