Кращі практики Новини

У 2023 році у Вінниці створили 75 нових ОСББ

Протягом минулого року в місті Вінниця було створено 75 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в 75 житлових комплексах. Це на 41 об’єднання більше, ніж у попередньому, у 2022 році, коли було створено лише 34 ОСББ. Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

Як зазначає начальник відділу по розвитку ОСББ Вінницької міської ради Ігор Іванов, в перший рік війни спостерігалась певна невизначеність містян, відтак активність по створенню нових об’єднань була значно меншою.

“За 2023 рік, завдяки нашим Збройним Силам, ми бачимо, що до людей поступово повертається впевненість в завтрашньому дні. Мешканці розуміють, що будинок належить їм та ніхто крім них не знає його потреб краще за них, відтак, саме ОСББ є тією формою управління, яка дозволяє швидше вирішити ті чи інші питання, які є у ньому. Активізації процесу сприяють і ряд програм, які діють на рівні міської ради, а також робота Ресурсного центру підтримки ОСББ. Тут містяни можуть цілком безкоштовно отримати усі необхідні консультації та супровід як на етапі створення об’єднання, так і подальшої його роботи”, – зазначає Ігор Іванов.

Фактично, за його словами, завдяки зазначеним факторам, а також активній позиції містян, кількість новостворених ОСББ за минулий рік стала найвищою зафіксованою за останні три роки. Наприклад, у 2021 році в місті було створено 70 ОСББ, а у 2020 році – 68. Для порівняння, у 2019 році у місті з’явилось 88 ОСББ.

Із новостворених у 2023 році ОСББ, 61 – об’єднання створили у старому житловому фонді місті, а 14 – у новобудовах.

Загалом, станом на 8 січня, у місті нараховується 898 ОСББ у 977 житлових будинках. На сьогодні ОСББ створені у понад 46% вінницьких багатоквартирних будинків. З початку поточного року у місті створили 1 ОСББ.

Схожі статті