Кращі практики Моя оселя Новини Юридичні питання

Сортування твердих побутових відходів у громадах – важливий крок для захисту довкілля, – Мінрегіон

В Україні люди все частіше починають сортувати сміття. Так, за даними облдержадміністрацій, у 1725 населених пунктах впроваджено роздільне збирання побутових відходів. Про це повідомляє Мінрегіон.

«Сортування сміття дедалі активніше впроваджується в українських тергромадах. І це надважлива практика для захисту навколишнього середовища, яка має популяризуватися на місцях», – зазначила начальник Відділу поводження з побутовими відходами та комунального обслуговування Мінрегіону Оксана Анопрікова.

Зокрема, у 29 населених пунктах працюють 34 сміттєсортувальні лінії.  Крім того, в 11 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси. На 54 полігонах наявна система збирання фільтрату, на 18 – влаштовано систему вилучення біогазу, а також експлуатуються когенераційні установки тощо.

Цьогоріч у громадах планується придбати близько 40 тисяч контейнерів для збирання побутових відходів та понад 90 спеціально обладнаних транспортних засобів за кошти обласних та місцевих бюджетів, підприємств, спецфондів, Програми ООН та програми DOBRE.

Довідково

Після перероблення:

  • з макулатури виготовляють папір, а також деякі види тканин;
  • пластик перетворюють у спеціальні гранули, що згодом застосовуються у вигляді основної сировини для виробництва нових пляшок та інших речей;
  • гумові покришки слугують матеріалом для виготовлення килимів для підлоги, підошви для взуття, покриття спортивних майданчиків тощо;
  • з батарейок отримують марганець, цинк, нікель та вуглецеві сполуки тощо.
Схожі статті