Антикризові практики Війна з росією

Безкоштовна психологічна допомога під час війни: список корисних онлайн-ресурсів та контактів

Після 24 лютого повсякдення кожного українця змінилося до невпізнаваності: в наше життя увірвалася війна, а з нею – її психологічні супутники: відчай, страх, апатія, зневіра. Однак де б ми не були – чи в укриттях, чи на військовому або волонтерському фронті, чи вже за кордоном, у тимчасовому притулку – ми не лишаємося сам-на-сам із цими проблемами. Чимало психологів та психотерапевтів готові допомагати українцям у кризові часи, при чому – цілком безкоштовно. Видання Happy Monday  підготувало підбірку ресурсів та ініціатив, якими може скористатися кожен, хто має потребу в психологічній підтримці. Тут є як корисні онлайн-ресурси та чат-боти, так і номери телефонів психологів, готових поговорити з кожним охочим. 

Група «Психологічна допомога українцям під час війни»

Психотерапевти-практики створили цю групу в телеграмі для безкоштовної психологічної допомоги українцям, які відчули на собі всі жахіття війни в Україні. Консультації можуть відбуватися як у форматі відео / телефонної розмови, так і (зважаючи на ситуацію) в текстовому листуванні або навіть через базові рекомендації безпосередньо в групі.

Як отримати допомогу: додатися в групу, написати «Потрібна консультація» та за можливості коротко викласти суть проблеми — це допоможе якнайкраще підібрати спеціаліста, який вам відповість.

Чат колективної підтримки та чат-бот «Як ти?»

На шостий день війни чат «Як ти?» запустив психотерапевт, засновник онлайн-платформи психотерапії «Тритфілд» Ілля Полудьонний. Тут усі, хто долучився (а наразі це вже понад 3500 осіб), можуть поділитися своїми емоціями та переживаннями та отримати підтримку інших учасників групи. Як видно з дописів, людей найбільше турбує почуття вини: хтось переживає, що занадто мало робить в цей скрутний час, хтось — що зміг дістатися в безпечне місце, а друзі/рідні залишилися в гарячій зоні.

Як отримати допомогу: команда «Тритфілд» також надає професійну психологічну підтримку. Щоб скористатися, залиште заявку в чат-боті.

Бот першої психологічної допомоги «Друг»

Інститут когнітивного моделювання разом з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії запустили телеграм-бот.

Як отримати допомогу: перейти за посиланням та натиснути Start.

Кризова порадня

На базі Українського Католицького Університету стартувала робота Кризової Порадні. Психологічна допомога надається безкоштовно та онлайн — через дзвінки та повідомлення в телеграмі. Порадня працює з 9:00 до 23:00.

Як отримати допомогу: Пишіть чи телефонуйте в телеграмі:

+380965807688@poradnya1
+380500732903@poradnya2
+380965814896@poradnya3
+380934347701@poradnya4
+380958744062@poradnya5

Кризова служба психологічної підтримки від Хабу стійкості

Команда психологів і психотерапевтів готові безкоштовно консультувати українців, щоб допомогти їм звести до мінімуму наслідки стресу, отриманого в умовах війни. Консультації надаватимуться перш за все телефоном, але безпосередньо з психологом можна узгодити й інший канал зв’язку.

Як отримати допомогу: Потрібно перейти за посиланням та обрати зручний день і час у календарі. Далі натиснути Confirm та внести ваше ім’я, email та телефон. Система автоматично обере вільного психолога та сповістить його про зустріч, а за годину до зустрічі вам на email прийде додаткове нагадування.

Онлайн-платформа «Розкажи мені»

Платформа «Розкажи мені» цілодобово надає українцям безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі — вас проконсультують провідні спеціалісти Інституту когнітивного моделювання, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, сертифіковані психологи, психотерапевти та коучі.

Як отримати допомогу: залиште заявку на сайті та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше.

Служба психологічної допомоги «Перемога»

Кваліфіковані й досвідчені психологи та психотерапевти зі всієї України об’єднались, щоб надати безкоштовну психологічну допомогу та підтримку українцям в умовах війни. Консультації надають з 8 до 22.00 через відеозв’язок, в текстових чатах, а за відсутності інтернету — телефоном.

Як отримати допомогу:

◾ Скористатись одним із чат-ботів в телеграмі або вайбері.
◾ Приєднатись до груп в телеграмі або вайбері.
◾ Під’єднатись до конференції Zoom, де координатор одразу ж спрямує  до чергового фахівця.

Центр психологічної підтримки «ОбійМи»

Понад 500 психологів-волонтерів з України та світу об’єдналися за підтримки Національної психологічної асоціації для допомоги українцям, що зазнали стресу внаслідок бойових дій. З 24 лютого команда надала психологічну підтримку вже понад 1000 людей.

Як отримати допомогу: заповніть форму за посиланням.

Психологічна допомога дітям

Окремо психологічну допомогу пропонують маленьким українцям, які стали свідками бойових дій та отримали сильну психоемоційну травму. Фонд «Маша», заснований телеведучою Машою Єфросиніною, спільно з центром нейропсихології «Рівновага» готові надавати таким діткам безкоштовні онлайн-консультації фахівців.

Як отримати допомогу: мамам, які помітили зміни в поведінці дітей, потрібно заповнити електронну форму.

Сайт Help24

Психологи на сайті Help24 безкоштовно консультують усіх охочих в онлайн-чаті. Онлайн-консультація триває до 30 хвилин, якщо виникне потреба у додатковій онлайн-консультації медичного спеціаліста, адміністратор перенаправить вас до нього і підкаже, що робити далі.

Як отримати допомогу: перейдіть на сайт за посиланням та сформулюйте свій запит у чаті адміністратору. Він зарезервує за вами час консультації. У визначений час поверніться на ресурс. Психолог чекатиме на вас у чаті. Для отримання онлайн-консультації реєстрація не потрібна.

Кризове консультування в рамках кол-центру «Варто жити»

Команда психологів всеукраїнського кол-центру ВАРТО ЖИТИ надає безкоштовні консультації усім українцям, кому тривожно і хто не може самотужки впоратись з переживаннями у зв’язку із повномасштабною війною росії проти України.

Як отримати допомогу. Звертайтеся за телефонами:

◾ 5522 — lifecell та Vodafone (дзвінки безкоштовні)
◾ +38 (093) 170 72 19 — Kyivstar (за тарифами оператора)

Графік роботи лінії: 11:00-19:00 з понеділка по п’ятницю.

Гаряча лінія «Стоп, паніка»

Відновила роботу гаряча лінія професійної підтримки «Стоп, паніка». Висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи у сфері психічного здоров’я безкоштовно та анонімно нададуть консультації людям, які переживають психологічну нестабільність, панічні настрої, невпевненість у завтрашньому дні.

Як отримати допомогу. Телефонуйте спеціалістам:

◾ Сергій — 0974865006;
◾ Лєна — 0980486775;
◾ Єлізавета — 0663578315;
◾ Ірина — 0972094508;
◾ Тетяна — 0689884808;
◾ Юрій — 0509342880;
◾ Ольга — 0934688601;
◾ Наталія — 0972417419;
◾ Юлія — 0508743495;
◾ Елла — 0677733920;
◾ Станіслав — 0973966337.

Психологічна допомога від студії DONT-PANIC

Телефонувати на «гарячу лінію» пропонують також і фахівці студії DONT-PANIC.COM.UA. Допомога надається безкоштовно та анонімно. Як інформують у студії, найчастіше до них зараз зверстаються люди з такими проблемами: панічні атаки, страх за своє життя та життя близьких, апатія і безнадія, втрата сенсу, передчуття чогось поганого, параноїдальні думки. Психологи обіцяють надати механізми самодопомоги собі і близьким, допомогти віднайти опору в собі та стати такою опорою для інших.

Як отримати допомогу: телефонуйте на «гарячу лінію» +38 (050) 211 06 62

Група емоційної підтримки

У вівторок, четвер та суботу з 17.00 до 18.00 всі охочі можуть долучитися до конференції Zoom, де спеціалісти ВГО «Арттерапевтична асоціація» модеруватимуть групу емоційної підтримки.
Ідентифікатор конференції: 841 3920 1725
Код доступу: 057780

Група з психологічної допомоги та підтримки

Асоціація психологів України пропонує кожного дня з 14.00 до 15.30 долучатися до безкоштовних онлайн-груп з психологічної допомоги та підтримки. Важливі умови: безпечне місце та можливість увімкнути камери. Вхід — за посиланням.

Онлайн-ефіри практик «Дихай»

В цьому телеграм-каналі пропонують долучатися до онлайн-ефірів дихальних й інших фізичних практик для зняття напруги і стресу.

 

Схожі статті